Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі

Надрукувати

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1070 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі» передбачено механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів.

У 2023 році, з 8,9 млн грн. загальної суми державної підтримки розвитку меліорації, сільськогосподарським товаровиробникам Полтавської області, які використовують меліоровані землі, було виплачено 3,97 млн грн.

На 2024 рік виділено 200,0 млн грн.

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики. Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації:

1) товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем з використанням зрошення дощуванням або краплинного зрошення;

2) організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій.

Бюджетна дотація надається товаровиробникам та організаціям водокористувачів за проведені роботи у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.

Сума бюджетної дотації, що надається протягом одного бюджетного періоду товаровиробнику та пов’язаним з ним особам у значенні, наведеному в підпункті 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, або організації водокористувачів, не може перевищувати 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Бюджетні кошти спрямовуються для надання бюджетної дотації товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більш як:

- 13250 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки і обладнання для поливу;

- 25300 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки та насосного обладнання для поливу вітчизняного виробництва;

- 24500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення з урахуванням вартості обладнання для краплинного зрошення та насосного обладнання вітчизняного виробництва.

Бюджетна дотація надається на безповоротній основі організаціям водокористувачів у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації.

Отримувачі, зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (далі - Реєстр), подають заявку до 20 листопада поточного року, на отримання бюджетних коштів та документи до неї через особистий електронний кабінет Реєстру, на яку накладається електронний підпис отримувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису. У разі неможливості Реєстру автоматичного внесення (завантаження) інформації отримувач має право на внесення відповідних відомостей самостійно (у ручному режимі).

Вартість обладнання для об’єктів, яка частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за іншими напрямами, не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом «Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів».