• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Ольга Стефанішина підбила підсумки Глобальної кліматичної конференції COP26 для України

Сьогодні, 22 листопада Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина взяла участь у двох заходах, присвячених підбиттю підсумків міжнародної кліматичної конференції у Глазго (COP26), а саме у презентації «Результати кліматичних переговорів для України» та круглому столі «Життя після Глазго. Висновки після події, наступні кроки спільноти щодо зміни клімату».

Невідомий об'єктПід час заходів обговорювали основні рішення, ухвалені на Глобальній кліматичній конференції СОР26, наступні кроки для їхнього виконання, а також вплив таких рішень на розвиток України.

«Офіційна делегація від України, яку я мала честь очолювати, разом з експертним середовищем, громадянським суспільством та представниками бізнесу брала активну участь в обговореннях, щоби українські інтереси та наша позиція була представлена на максимальній кількості заходів, які відбувалися в межах COP26, – зазначила Ольга Стефанішина. – Першочергово для нас було важливим закріплення принципів рівності країн, тобто однакове ставлення до всіх країн, коли йдеться про формат звітності».

Важливим блоком перемовин стало фінансування зеленого переходу. У результаті переговорів було домовлено, що Україна продовжуватиме отримувати інституційну підтримку та збереже доступ до Глобального екологічного фонду. Протягом наступного року, до СОР27, заплановано опрацювати питання ширшого доступу до фінансів, зокрема до Зеленого кліматичного фонду, а також налагодження співпраці на двосторонньому рівні з ключовими партнерами України та міжнародними фінансовими інституціями для залучення фінансування на досягнення цілей другого о Національно визначеного внеску України до Паризької угоди.

Україна задекларувала в рішенні про Національно визначений внесок (НВВ) до Паризької Угоди, що скорочення викидів до 35% порівняно з 1990 роком потребуватиме додаткових ресурсів обсягом приблизно 10 млрд євро на рік до 2030 року.

«Нам потрібно пріоритезувати регіональні домовленості, тобто двосторонні домовленості з іншими країнами, зокрема для достатнього фінансового забезпечення досягнення такої амбітної мети в межах Паризької Угоди, – наголосила Ольга Стефанішина. – Я буду ініціювати спільні фінансові проєкти з Європейським Союзом, Великою Британією, Сполученими Штатами Америки щодо мобілізації ресурсів для різних задач на виконання НВВ: від справедливого вугільного переходу до підтримки альтернативних джерел енергії та розвитку нових напрямів відновлювальної енергетики».

Окрім того, Віцепрем’єр-міністерка поінформувала, що українська позиція також відображена в ухваленому рішенні щодо звітності про виконання цілей, за яким країни подаватимуть НВВ кожні 5 років на наступні 10 років. Тобто у 2025 році – НВВ з кінцевим терміном 2035 рік, у 2030 році – з терміном 2040 рік, і т.д. Це важливо для забезпечення прозорості та порівнюваності інформації.

Євроінтеграційний портал

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk