Previous Next

Максим Калінін оглянув укриття у закладах освіти у Миргородському районі

Надрукувати

 

Полтавщина готується до нового навчального року. Тривають перевірки стану укриттів у закладах освіти у громадах області. 22 серпня заступник начальника Полтавської ОВА Максим Калінін відвідав із робочим візитом Лохвицьку, Заводську, Комишнянську та Сенчанську громади.

У межах поїздки оглянув укриття в дитячих садках, школах і ліцеях. У громадах новий навчальний рік планують починати як онлайн, так і офлайн, деякі заклади використовуватимуть змішану форму. Є школи з уже облаштованими укриттями. В них є вбиральні, вода, світло, для дошкільнят обладнали ігрові кімнати, встановили ліжка. Для школярів поставили парти. У більшій частині освітніх закладів району  в укриттях є Wi-Fi. У кількох школах, які оглянув Максим Калінін, облаштовують сучасні укриття з автономними водопостачанням, вбиральнями, системою освітлення. 

В одній зі шкіл Лохвицької громади реконструюють наявне укриття. 

«Провели воду, переробили освітлення, поставили парти та інші меблі, організували пожежний і куточок до медичної допомоги. Потужність закладу – 95 дітей, укриття – до 200 людей», – розповідає директор Світлана Говоруха.

В одній із лохвицьких шкіл із першого вересня діти навчатимуться онлайн. Так вирішила більшість батьків, але в закладі проводять ремонтні роботи укриття на перспективу, щоб за нагоди розпочати навчання офлайн.

Потужність укриття опорного закладу в Сенчі – 700 людей. Навчання розпочнуть дистанційно. Після проведення ремонтних робіт у планах – перейти на режим навчання офлайн.

Директори освітніх закладів розповідають, що після того як батьки побачать укриття, змінюють думку про форму навчання. 

Так, у дитячому садочку в одному з сіл Лохвицької громади в кожного з батьків про дошкілля – власні думки й аргументи. Відвідування дитсадка розраховане на 4 години, говорить завідувач закладу Світлана Іщенко.

За словами Максима Калініна, громади активно готуються до нового навчального року. Всі діти мають право на отримання якісних освітніх послуг як онлайн, так і офлайн. Але яким би не був вибір, завжди першочерговим є питання безпеки дітей і педагогів. Мусимо пам’ятати про це.

Нагадуємо, що перевірку укриттів у закладах освіти проводять виключно спеціальні комісії ДСНС. Саме вони мають право видавати експертний висновок про стан сховища й можливість його подальшої експлуатації.