• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Розвиток бізнесу та нові робочі місця: як на Полтавщині діє програма підприємництва

Третій рік поспіль в області реалізується Комплексна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, затверджена рішенням ХІІ сесії Полтавської обласної ради VII скликання від 26.12.2016 року № 314, яка спрямована на стимулювання інвестиційної активності суб’єктів малого і середнього підприємництва, підвищення рівня їх ділової активності.

«Механізм фінансово-кредитної підтримки Програми націлений саме на фінансування бізнес-проектів, які підтримали банки. Ми, в рамках Програми, відшкодовуємо частину тіла кредиту за створення нових робочих місць. В залежності від їхньої кількості визначається відсоток відшкодування. Крім того проводяться заходи щодо підтримки освітніх закладів, які в рамках бізнес-інкубаторів надають освітні, навчальні, консультативні тренінгові послуги молоді щодо започаткування власної справи, написання бізнес-проектів і ведення бізнесу в цілому”, – розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

 Профінансовані бізнес-проекти стосувались виробництва металопластикових виробів, хлібобулочних і кондитерських виробів, громадського харчування, розширення сільськогосподарського виробництва, оптової і роздрібної торгівлі продовольчими товарами.

«В області діють і районні Програми підтримки малого і середнього бізнесу. Також до створення таких Програм долучаються й об’єднані територіальні громади”, – додає Інна Іщенко.

Напрямок фінансово-кредитної підтримки малого бізнесу та підприємництва більш успішно реалізується у Гадяцькому, Пирятинському, Семенівському та Шишацькому районах, у Миргороді, Кременчуці та Горішніх Плавнях. За кількістю малих підприємств на 10 тисяч населення область в Україні на 14 місці, по кількості середніх – на 4-му після міста Київ, Київської та Харківської областей. У рамках програми було підтримано 37 бізнес-проектів, які створили 99 робочих місць.

Так, наприклад, пані Олена реалізувала свою ідею — роздрібна торгівля екологічно чистими продуктами (вирощування паростків люцерни, салату, соняшнику, редьки та паростків пшениці і ячменю та виготовлення із них соку тощо).

“Спочатку я виготовляла екологічно чисті продукти лише для себе. Згодом я зрозуміла, що необхідно “здоровим харчуванням” ділитися з іншими. Так з’явилася ідея створення власного магазину. Пішовши у банк за кредитом мені розповіли про цю чудову Програму підтримки. Я залюбки скористалася нею, тим паче, що для розширення своєї справи мені був потрібен помічник”, – розповіла учасниця Програми пані Олена.

Олена взяла кредит на відкриття магазину (обладнання для магазину) у сумі 66 тисяч гривень. Створивши одне робоче місце, отримала 6,6 тисяч гривень фінансової підтримки.

“З часу отримання фінансової підтримки у нас збільшилася кількість органічної продукції та розширився асортимент “здорових” товарів. До речі, в нас можна придбати хліб без дріжджів з проростків жита, який виготовляє в Україні лише один товаровиробник із Кременчука ”, – зауважила Олена.

Ще один бізнес-проект, на який надали фінансову підтримку, - це виробництво та реалізація хлібобулочних і кондитерських виробів. Започатковуючи цей проект, підприємниць створив 5 робочих місць.

 “Для створення нашої пекарні ми брали кредит для закупівлі обладнання (тістоміси німецького виробництва). У нас працює два пекарі, кондитер і два співробітника з реалізації продукції. “Булкін дім” працює рік, тобто кредит ми брали на початку діяльності. Це була сума в 180 тисяч гривень, за яку ми отримали відшкодування 20% – 36 тисяч гривень, бо було створено 5 робочих місць ”, – розповіла менеджер Юлія.

А підприємство, яке займається виробництвом і монтажем водопровідних мереж та систем кондиціювання, дізнавшись про таку Програму від знайомих, взяли кредит у сумі 500 тисяч гривень на розширення виробничої діяльності (для придбання обладнання для власного виготовлення систем вентиляції). Фінансову підтримку надали їм у розмірі 100 тисяч гривень.

“Ми створили три робочі місця . Отримали фінансову підтримку. Хоч дія Програми для нас уже закінчилася, наймані робітники працюють. Наше підприємство працює давно та має чимало відзнак. У майбутньому плануємо ще взяти участь у цій Програмі, але вже з іншим проектом”, – розповів Борис.

Підприємиць, який займається впровадженням альтернативних джерел енергії та побудовою сонячних електростанцій, брав кредит для придбання обладнання та монтажних матеріалів.

“Наше підприємство займається встановленням сонячних електростанцій, здебільшого у Полтавській області. У час впровадження альтернативних джерел енергії наша робота користується попитом. Також ми встановлюємо щось на кшталт “розумного дому”. Взявши кредит, створили одне робоче місце та отримали 5 тисяч гривень підтримки”, – розповів менеджер Олександр.

Нагадуємо, що подати бізнес-проект для отримання фінансової підтримки можна кожного місяця до 20 числа, а деталі за посиланням http://www.adm-pl.gov.ua/page/pidtrimka-malogo-i-serednogo-pidpriiemnictva-na-regionalnomu-rivni?fbclid=IwAR27gsUmBjCoxMmCwEMq8VzmwiJuRCTNzngSwD0YIRtdrUDPLokgAg2PByc

Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk