• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Представники влади та громадськості навчалися ефективно взаємодіяти

 

Важливо не тільки заявити про свої права та бажання, а й робити свою справу ефективно, враховуючи інтереси потенційних партнерів. Це короткий зміст семінару-тренінгу «Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики».

Невідомий об'єктВін відбувся 29-30 серпня 2019 року в м. Дніпро за участю представників громадських організацій і органів виконавчої влади Полтавської та Дніпропетровської областей.

«У цьому семінарі взяли участь не тільки працівники нашого профільного департаменту, а й керівники і спеціалісти інших структурних підрозділів  облдержадміністрацій, – розповіла одна з учасниць семінару, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації Вікторія Пилипенко, – адже зв’язки з громадськістю – діяльність, яка стосується практично всіх галузей. У цій сфері щоденно працюємо, маємо певний досвід, проте під час навчання  виникали нюанси, на які звертали увагу всі учасники і тренери, зокрема, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України».

Інститут громадянського суспільства може звернутися до органу виконавчої влади з проханням ініціювати проведення консультацій з громадськістю. Водночас орган виконавчої влади може прийняти відповідне рішення і самостійно.

Представниця  департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Тетяна Андрійчук говорить, що практично немає причин для влади відмовити  громадськості щодо  консультацій. Вона радить працівникам влади не уникати їх, щоб ухвалювати розумні рішення та втілювати їх без негативних наслідків у майбутньому.

«Представникам громадських організацій я б порадила ще до консультацій із владою шукати якусь співпрацю у своєму секторі, щоб вони прийшли до спільної позиції. Потім можуть представляти її органу влади, – говорить Тетяна Андрійчук. – Бажано надавати якомога конкретні пропозиції. Обов’язково важливо їх обґрунтовувати».

Нині найбільш детальним документом, який регулює проведення публічних консультацій у процесі формування та реалізації державної політики, є Постанова Кабінету Міністрів №996  від 3 листопада 2010 року.

Комітет Верховної Ради відхилив розгляд відповідного законопроекту. Його нова редакція готується для подання вже на розгляд нової Верховної Ради.

На семінарі-тренінгу увагу приділяли не лише регуляторним документам, а й соціальним, психологічним, культурним аспектам налагодження діалогу. Зокрема, враховували досвід, який накопичився в країнах Європейського Союзу.

«Два дні я вивчала, як організовувати і спрямовувати діалог зацікавлених осіб, – сказала генеральний директор регіонального фонду підтримки підприємництва в Полтавській області, голова ГО «Спілка жінок Полтавщини» Ніна Кузьменко. –  У нас були під час навчання корисні практичні кейси. Мене зацікавила методика, яка допомагає серед суб’єктивних думок діалогу визначати фокус і при цьому врахувати інтереси учасників діалогу».

Семінар-тренінг відбувся у рамках Координаційного проєкту ОБСЄ в Україні «Удосконалення інституційної спроможності Уряду України та інститутів громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішень» у партнерстві  з секретаріатом Кабінету Міністрів України.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk