Previous Next

Представники влади та громадськості навчалися ефективно взаємодіяти

Надрукувати

 

Важливо не тільки заявити про свої права та бажання, а й робити свою справу ефективно, враховуючи інтереси потенційних партнерів. Це короткий зміст семінару-тренінгу «Співпраця органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної, регіональної політики».

Невідомий об'єктВін відбувся 29-30 серпня 2019 року в м. Дніпро за участю представників громадських організацій і органів виконавчої влади Полтавської та Дніпропетровської областей.

«У цьому семінарі взяли участь не тільки працівники нашого профільного департаменту, а й керівники і спеціалісти інших структурних підрозділів  облдержадміністрацій, – розповіла одна з учасниць семінару, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації Вікторія Пилипенко, – адже зв’язки з громадськістю – діяльність, яка стосується практично всіх галузей. У цій сфері щоденно працюємо, маємо певний досвід, проте під час навчання  виникали нюанси, на які звертали увагу всі учасники і тренери, зокрема, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України».

Інститут громадянського суспільства може звернутися до органу виконавчої влади з проханням ініціювати проведення консультацій з громадськістю. Водночас орган виконавчої влади може прийняти відповідне рішення і самостійно.

Представниця  департаменту інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Тетяна Андрійчук говорить, що практично немає причин для влади відмовити  громадськості щодо  консультацій. Вона радить працівникам влади не уникати їх, щоб ухвалювати розумні рішення та втілювати їх без негативних наслідків у майбутньому.

«Представникам громадських організацій я б порадила ще до консультацій із владою шукати якусь співпрацю у своєму секторі, щоб вони прийшли до спільної позиції. Потім можуть представляти її органу влади, – говорить Тетяна Андрійчук. – Бажано надавати якомога конкретні пропозиції. Обов’язково важливо їх обґрунтовувати».

Нині найбільш детальним документом, який регулює проведення публічних консультацій у процесі формування та реалізації державної політики, є Постанова Кабінету Міністрів №996  від 3 листопада 2010 року.

Комітет Верховної Ради відхилив розгляд відповідного законопроекту. Його нова редакція готується для подання вже на розгляд нової Верховної Ради.

На семінарі-тренінгу увагу приділяли не лише регуляторним документам, а й соціальним, психологічним, культурним аспектам налагодження діалогу. Зокрема, враховували досвід, який накопичився в країнах Європейського Союзу.

«Два дні я вивчала, як організовувати і спрямовувати діалог зацікавлених осіб, – сказала генеральний директор регіонального фонду підтримки підприємництва в Полтавській області, голова ГО «Спілка жінок Полтавщини» Ніна Кузьменко. –  У нас були під час навчання корисні практичні кейси. Мене зацікавила методика, яка допомагає серед суб’єктивних думок діалогу визначати фокус і при цьому врахувати інтереси учасників діалогу».

Семінар-тренінг відбувся у рамках Координаційного проєкту ОБСЄ в Україні «Удосконалення інституційної спроможності Уряду України та інститутів громадянського суспільства для ефективної співпраці у процесах прийняття рішень» у партнерстві  з секретаріатом Кабінету Міністрів України.