• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

На території області спостерігається високий ризик виникнення пожеж на відкритих територіях

Тривалий час на Полтавщині утримується суха і спекотна погода з надзвичайним рівнем пожежної небезпеки.

Синоптики не прогнозують опадів і цього тижня. Збільшується ймовірність виникнення пожеж у природних екосистемах. Упродовж такого періоду будь-яка необережність у поводженні з вогнем легко призводить до пожеж, які можуть поширитися площею в кілька десятків гектарів. Про це свідчить і статистика.

Лише протягом 9 вересня на території області сталося 22 пожежі на відкритих територіях. Зокрема, у Новосанжарському районі вогнем знищено очерет на площі 35 га. На ліквідацію пожежі задіяли 5 відділень пожежно-рятувальної служби, 3 одиниці техніки Новосанжарського лісгоспу, ТОВ «Чиста криниця» та Руденківської ОТГ.

Упродовж минулого тижня в області зафіксовано 45 пожеж на відкритих територіях, причиною яких стало спалювання сухої трави. Внаслідок цих пожеж вогнем знищено 112,5 га сухої рослинності й очерету. Також протягом цього часу виникло 3 торф’яні пожежі у Глобинському, Оржицькому та Чорнухинському районах, де вигоріло 8,4 га верхових покладів торфу, та 2 пожежі на сільськогосподарських полях у Полтавському та Решетилівському районах, у результаті яких вогнем знищено понад 21 га кукурудзи на корені.

Загалом із початку року в Полтавській області зафіксовано 48 пожеж природного характеру, зокрема, 19 торф’яних (площа загоряння – 48,16 га), 15 лісових (вигоріло майже 5 га лісової підстилки), 14 пожеж на сільськогосподарських полях (згоріло 25 га пшениці на корені, понад 21 га кукурудзи на корені, 28 га пожнивних рештків, 130 т соломи та 36 т тюкованого сіна), а також 810 пожеж на відкритих територіях, в яких згоріло понад 1700 га сухої рослинності.

В більшості випадків подібні пожежі трапляються саме з вини людей. Це і неконтрольоване випалювання сухої трави й очерету на луках, полях, і необережне поводження громадян із вогнем під час роботи на присадибних ділянках та під час відпочинку на природі.

Тож управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо протягом 5-го класу пожежної небезпеки!

Упродовж цього періоду забороняється:

- відвідувати хвойні ліси;

- розводити багаття у лісі та лісопосадках;

- заїжджати автомобілем до лісу;

- залишати у лісі просочене бензином або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

Управління з питань цивільного

захисту облдержадміністрації

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk