• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Зоряна Скалецька: «Безпека пацієнта – це коли є захищеність, є права і все це виконується»

За кілька тижнів в Україні запрацює Офіс пацієнта, який очолить Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона проанонсувала це у прямому ефірі на брифінгу з нагоди запровадженого в Україні Дня безпеки пацієнта 17 вересня.

Міністр проаналізувала, що робиться чи планується на виконання кожного з 14 пунктів Європейської Хартії Прав Пацієнтів та відповіла на кілька запитань. Отримала їх напередодні більше тисячі. Кілька тез із брифінгу.

Лікування – це мистецтво. Воно не про те, щоб виконати всі можливі процедури, а про те, щоб покращити здоров’я пацієнта. Фінансування збільшуватиметься, протоколи – розширюватимуться.

Офіс пацієнта стане точкою комунікації, щоб усі претензії пацієнтів обговорювалися не коментарями у Фейсбуку, смс-повідомленнями чи по телефону, а одразу потрапляли на розгляд спеціалістів. Дискусія щодо покарання за лікарську помилку триває 20 років, а напрацювань мало. Щоб менше ходити по судах, а в разі потреби швидко отримувати компенсацію (зокрема страхову) та продовжувати лікування, потрібні статистика, аналіз випадків. Потрібні відкриті правила гри. Права та гідність медиків у всьому світі відстоює лікарське самоврядування. Є непрофесійні лікарі, але неправильно звинувачували медиків у всіх гріхах.

Безпека пацієнта – це коли є захищеність, є права і все це виконується. Щоб пацієнт мав право вибору – лікаря, закладу, методики лікування. Був не об’єктом, як тривало багато десятиліть, а свідомим активним учасником процесу. Це партнерство рівності не знань і досвіду, а участі й відповідальності. Ніхто нікому не слуга. Стосунки мають бути такими, щоб захищеними почувалися обидві сторони. Щоб людина не отримала шкоди діяльності або бездіяльності медиків .

Право вибору лікаря на первинному рівні вже закріплене законодавчо. На вторинному процес триває.

Щодо конфіденційності є стаття у Кримінальному кодексі за розголошення лікарської таємниці. Та виникло багато питань щодо захищеності електронних баз. Адже в країні триває робота по їх зведенню. «Держава у смартфоні» – це коли медичні бази будуть захищені не гірше, ніж банківські. Тут потрібна допомога держави.

При створенні електронних черг на лікування важливі прозорі, але жорсткі механізми, щоб право на медичні процедури не нагадувало квартирні черги в СРСР. Бо несвоєчасне обстеження МРТ, це несвоєчасна допомога. Щодо цього вивчимо закордонний досвід.

Легалізація канабісу – це не про те, щоб усі курили травку на вулиці. Йдеться про доступність медикаментозних препаратів. В Україні такий низький доступ до знеболення, що європейськими фахівцями кваліфікується, як тортури. Лише 300 українських аптек мають ліцензії на реалізацію наркотичних препаратів.

Міністр може відвідати будь-який заклад. Чекайте нас по всій країні. У вихідні було багато заходів. Засідання уряду, наради, зустрічі. Усіх доводиться заспокоювати: ніхто нічого не «розвертав», законів не відміняв, міністерство працює.

Спілкування Зоряна Скалецька закінчила традиційним «Будьте всі здорові».

Прес-центр ДОЗ Полтавської облдержадміністрації

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk