• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині троє учасників проекту «Рука допомоги» стануть підприємцями

Ще троє учасників проекту «Рука допомоги» з Полтавської області отримають фінансову допомогу на започаткування власної справи. Таке рішення у четвер прийняла комісія з реалізації проекту, що діє при Полтавській облдержадміністрації. Про це повідомив Полтавський обласний центр зайнятості.

Олеся Гонтарюк – із малозабезпеченої сім’ї з Полтави. За фахом вона менеджер із туризму, тому має намір започаткувати власну справу в сфері організації відпочинку та розваг. Мета її проекту – організація різних видів відпочинку для населення, надання якісних і комплексних послуг в організації дозвілля, популяризація нових екскурсійних маршрутів; об’єднання любителів мандрівок для спільних подорожей і відпочинку.

Олеся планує популяризувати серед полтавців і мешканців інших регіонів Полтавську область, яка має все необхідне для розвитку туризму: природні умови, історико-культурні, матеріальні й людські ресурси. Основними видами туризму вона визначила оздоровчий (санаторії, дитячі оздоровчі табори, профілакторії, турбази), спортивний (кінний, водний, велосипедний, гірськолижний), культурно-пізнавальний, культурно-етнографічний, релігійний, паломницький. Зокрема, учасниця проекту планує організовувати сплави на байдарках і катамаранах, екскурсійні тури для участі в обласних і районних культурно-мистецьких святах, екскурсійні тури на об’єкти промислового туризму.

Інші два учасники проекту, яким буде надано фінансову допомогу, – багатодітна сім’я Д’ячкових (Віктор і Лариса), які разом із трьома дітьми вимушені були виїхати з Донецька.

– За чотири роки нам довелося змінити не одне місце проживання. Жили і в Херсонській області, і навіть виїздили до родичів у Росію. Але повернулися й остаточно вирішили устатковувати власне життя й життя дітей в Україні, – розповідає Лариса. – Придбали в Кременчуцькому районі будинок із присадибною ділянкою. Старші дітки навчаються, а менша ходить до дитячого садочку. Життя почало стабілізуватися.

Маючи досвід роботи в бджільництві, Віктор вирішив розвивати улюблену справу на новому місці. Бізнес-план із виробництва й реалізації продукції бджільництва він презентував на засіданні комісії. Лариса вирішила розводити та вирощувати курей-несучок.

– Для мене це нове заняття. Я працювала торговим представником, але попередній вид роботи забирав дуже багато часу. Зараз я хочу більше уваги приділяти своїм діточкам, спостерігати, як вони зростають, допомагати їм. І вибраний вид діяльності дозволить мені об’єднати два бажання – самореалізуватися й бути гарною мамою, – говорить Лариса.

До речі, в Полтавській області простежується тенденція до розвитку сімейного бізнесу. Завдяки проекту «Рука допомоги» вже чотири сім’ї отримали фінансову допомогу й започаткували власну справу.

Також на комісії заслухали звіт учасниці пілотного проекту Валентини Жосану, яка вже отримала фінансову допомогу й започаткувала власний бізнес із виробництва паст із горіхів, насіння та какао-бобів. Вона представила власну продукцію: арахісову, кунжутну й шоколадну пасти. Валентина розповіла про перспективи й напрямки розвитку свого бізнесу, розширення шляхів реалізації продукції.

Довідка. Пілотний проект «Рука допомоги» (www.rukadopomogu.com.ua), який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи.

За підсумками реалізації пілотного проекту буде розроблений законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

Прес-служба проекту «Рука допомоги»

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk