Кабмін запровадив новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

Надрукувати

 

Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації визначений постановою Кабінетом Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 березня 2018 року №238, яка набрала чинності 07.04.2018.

Для взяття на облік на забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Підставою для взяття на облік на забезпечення засобом реабілітації є:

для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));

для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;

для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.

Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.

Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеню обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам.

Електронний каталог засобів реабілітації розміщено на веб-сайті Міністерства соціальної політики.

Вказаною вище постановою чітко визначені терміни замовлення та поставки засобів реабілітації. Зокрема, після обрання особою з інвалідністю підприємства на забезпечення засобам реабілітації, підприємству визначено 20 днів для надання згоди чи відмови. Надалі визначений 40-денний термін, який дається підприємству на виготовлення та поставку засобу реабілітації.

Крім того, вперше запроваджено альтернативний спосіб забезпечення засобами реабілітації. Тобто особа з інвалідністю може самостійно придбати необхідний засіб реабілітації, надати до управління соціального захисту населення фіскальний чек з відповідною заявою, управлінням буде проведено нарахування і виплата компенсації.

До технічних та інших засобів реабілітації за які, у разі бажання, може виплачуватись компенсація належать:

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

- протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

- друге крісло колісне. Розмір компенсації по кожному виробу буде встановлюватися щорічно Мінсоцполітики.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської 

облдержадміністрації Л.В. Корнієнко