• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві презентували книгу «Польська операція» у Полтавській області в 30-х роках ХХ століття

Сьогодні в Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М. В. Остроградського презентували книгу «Польська операція» у Полтавській області в 30-х роках ХХ століття.

У книзі досліджується проблема проведення «польської операції» НКВД в Україні на прикладі Полтавської області через призму людських доль. У виданні представлено 100 архівних кримінальних справ стосовно етнічних поляків, репресованих під час проведення «польської операції» на Полтавщині. Книга створена на основі справжніх історичних протоколів з ініціативи голови Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктора Маренича.

«Ускладнювало роботу над текстом те, що архів Управління СБУ в Полтавській області не відкривало доступ до документів до 2015 року. І фактично з ними фахівці не працювали. Самі документи були розкидані по різним фондам, але нам працівники допомагали знаходити справи, які були пов'язані з «польською операцією». Ми планували віднайти всі 1312 біографій поляків, яких було репресовано по Полтавській області. Вдалося опрацювати 100 біографій, – розповідає доктор історичних наук, завідувач кафедри українознавства Кременчуцького Національного університету імені М.В. Остроградського Володимир Маслак. - «Польська операція» пов'язана з подальшим поділом Європи. З точки зору радянського командування - знищення шпигунів, контрреволюціонерів, терористів».

«Книга, яку презентують у Полтаві, показує дійсно долю поляків. Ми маємо пам'ятати як Радянський Союз та фашистська Німеччина у 1939 році напали на Польщу і у полон потрапили тисячі військовополонених. Зараз ми  відшукуємо більше 4 тисяч військовополонених, а саме їхнє місце поховання. Хочу подякувати усьому авторському колективу за те, що вони написали таку книгу, а також Службі безпеці України за надання можливості працювати з документами. На даний момент архів доступний для українських, польських істориків. Дуже важливо правдиво передати історію наступним поколінням, щоб більше такого не повторилось, - говорить Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський.

Вже за місяць книгу презентують у Польщі.

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk