Previous Next

В облдержадміністрації обговорили ефективне регулювання трудових відносин

Надрукувати

Сьогодні  заступник голови ОДА Олег Пругло провів засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення та заробітної плати при облдержадміністрації. 

Захід відбувся за участі керівництва Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, представників обласних владних структур, структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій, членів районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, соціальних партнерів Фонду.

Як поінформував Олег Пругло, за показником легалізації зайнятості населення Полтавська область посідає 6 місце серед регіонів України.  «Питання легалізації заробітних плат досить важливе, адже це, в першу чергу, надходження до пенсійного фонду, а відповідно - пенсійне забезпечення громадян. Ми почали роботу завчасно і є вже певні напрацювання: за січень-квітень цього року проведено 116 засідань міських та районних груп, на 71 з яких були запрошені роботодавці. Результат - на 181 суб’єкті господарювання вже легалізовані робочі місця»,  -  зазначив заступник голови.

У свою чергу начальник Головного управління Пенсійного фонду області Володимир Тараторін також наголосив на позитивних здобутках, які свідчать про результативність як урядових заходів, так і зусиль причетних установ на регіональному рівні. «На сьогоднішній день планові показники щодо надходження коштів виконано майже на 111%. Ресурси, які надійшли понад план, складають близько 167 млн грн. Зрозуміло, що такі фінансові вливання до пенсійного бюджету маємо завдяки зростанню фонду оплати праці», - зауважив Володимир Тараторін. Він також поінформував, що у порівнянні з відповідним минулорічним періодом, фонд оплати праці в області збільшився на понад 127%. Серед лідерів -  Крюківський вагонобудівний завод та Полтавський гірничозбагачувальний комбінат, які демонструють зростання фонду оплати праці на 43 і 29 відсотків відповідно.

Органами  Пенсійного фонду в області за допомогою Реєстру застрахованих осіб ведеться відстеження стану дотримання учасниками ринку праці належного рівня заробітної плати найнятих працівників. Відповідно до даних показників, наразі в Україні більше мільйона людей отримують заробітну плату мінімальну або нижче мінімальної. Даний показник в Полтавській області, спільними зусиллями усіх сторін соціального партнерства щодо легалізації трудових відносин, зменшився у різних сферах економічної діяльності за декілька місяців року майже на 6 тис. кількості працівників, яким виплачується заробітна плата менше законодавчо встановленого рівня.

Про здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби України по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників поінформував учасників заступник начальника управління – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Олексій Бритвін.

Під час засідання учасники робочої групи  заслухали представників  підприємств-боржників та обговорили перспективи погашення боргів.

Найближчим часом в райдержадміністраціях також відбудуться засідання відповідних комісій, на яких заслухають звіти керівників підприємств, що мінімізують виграти на оплату праці.