Previous Next

Кожна громада має створити стратегію розвитку дитячого спорту – Дмитро Лунін

Надрукувати

30 липня в Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками ДЮСШ області, які підпорядковані відділам освіти територіальних громад. Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зауважив, що основною метою зібрання є створення Обласної програми підтримки дитячих юнацьких спортивних шкіл, які знаходять в системі освіти та молоді й спорту, щоб не було розриву між цими закладами.

«Ні для кого не секрет, що 50% учнівської молоді частково чи повністю звільнені від фізичного виховання, за станом здоров’я чи через волю батьків не відвідують уроки фізкультури і не зайняті спортом у позаурочний час, – розповів Дмитро Лунін. – Треба цю тенденцію змінювати. Не зважаючи на те, що зменшується кількість дітей, немає спортивної інфраструктури та тренерів, треба культивувати різні види спорту. Кожна громада має створити стратегію розвитку дитячого спорту, виходячи з того, яка наявна інфраструктура, які є перспективні тренери в регіоні і як їх можна зацікавити працювати. Також у районах та громадах мають розвиватися ДЮСШ, а не закриватися, як наприклад у Великій Багачці».

За словами Дмитра Луніна є підтримка з боку депутатів Полтавської обласної ради, які готові голосувати за проведення спортивних заходів і розвиток ДЮСШ та інфраструктури у громадах на умовах співфінансування.

Начальник Полтавського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Юлія Гордієнко розповіла про здобутки та проблеми ДЮСШ Полтавщини.

«У сільській місцевості ДЮСШ мають велике значення, адже саме там діти починають займатися спортом і наше завдання забезпечити їх цією базою. Серед вихованців є чемпіони і призери Чемпіонатів України. Цього року завдяки ДЮСШ Полтавська область уперше зайняла 3 місце III літній Гімназіаді України. Загалом, юні полтавські спортсмени вибороли 33 медалі (9 золотих, 7 срібних, 17 бронзових), – розповіла Юлія Гордієнко. – У 2021 році найкращою в області є Зіньківська ДЮСШ, яка наразі представлена на конкурс серед кращих шкіл України МОН. У попередні роки вона постійно була переможцем у таких конкурсах. Маю надію, що цього року ми теж увійдемо у трійку найкращих ДЮСШ країни».

Серед проблем галузі – недостатня кількість кадрів, відтік тренерів до інших відомств, особливо з потужними базами. З початку року на Полтавщині було 19 ДЮСШ, наразі їх 17. Великобагачанську школу закрили через брак кадрів, а одну із шкіл Кременчуцького району передали на баланс молоді й спорту.

Також на нараді обговорили поточні проблеми тренерів, виїзди дітей на змагання різних рівнів і способи активізації спорту серед учнівської молоді.