• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині планують розробити програму розвитку зрошення в області

У селі Пронозівка Градизької територіальної громади провели семінар, на якому розглянули стан і перспективи розвитку зрошувального землеробства на Полтавщині.

Невідомий об'єктУ заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, його заступник Олег Палій, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран, сільгоспвиробники, які займаються зрошувальним землеробством чи які планують його застосовувати у своїй діяльності. 

«Приємно бачити зацікавленість аграріїв у розвитку свого регіону і власного бізнесу, готовність конструктивно співпрацювати з державою та громадами. Торік в ОДА ми розглядали проблемні питання, які виникли під час поливного сезону з подачею води до водокористувачів. Щоб їх врегулювати, більш тісно почали взаємодіяти з офісом водних ресурсів і водокористувачами. Розуміємо, що затримка навіть у кілька днів може вплинути на сам результат. Тож взаємодія має бути не лише тісною, а й фактично щоденною. Важливо чітко розуміти вектор руху, щоб безпосередньо або модернізувати, або збудувати щось нове й залучати наявний потенціал потужностей, які дісталися в спадок від минулих часів», – зазначив Євген Греков.

Наголосив, що меліорація має корелювати з раціональним водовикористанням. Додав, що на виконання доручення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова Департамент агропромислового розвитку ОДА спільно з Регіональним офісом водних ресурсів розпочнуть роботу над проєктом програми розвитку зрошення в області.

«Дуже важлива думка водокористувачів, аграріїв, які бачать перспективу ведення зрошувального землеробства. Нам цікаве ваше бачення. У ході розробки програми створимо профільну робочу групу, яка розгляне всі пропозиції до проєкту документа», – додав Євген Греков. 

«Поки що державна програма з меліорації ще не прийнята, проте ми розпочнемо розробку обласної й за потреби вноситимемо до неї корективи. Стосовно державної підтримки, в Мінагрополітики озвучили, що по меліорації вона відбуватиметься за кількома напрямами. Перший – крапельне зрошення, яке стосується садівництва та ягідництва. Другий – 25% компенсації вартості обладнання й машин вітчизняного виробництва. До слова, в області є приклади успішної роботи української техніки, яка була отримана саме таким чином», – сказав Сергій Фролов.

Ірина Таран додала, що починаючи з 2014 року спільними зусиллями із залученням коштів сільгосппідприємств, управління водного господарства й обласного екологічного фонду після 10 років консервації відновлена робота Градизької й Карпівської зрошувальних систем у Кременчуцькому районі. За останні роки спостерігається позитивна динаміка у використанні державних поливних систем, зокрема приріст площ поливу з використанням сучасної техніки збільшився з 372 до 4668 гектарів. Працюють 7 насосних станцій, полив здійснюють 46 сучасних дощувальних машин. У перспективі розглядають відновлення Бабичівської й Максимівської зрошувальних систем.

Учасники семінару оглянули потужності однієї з насосних станцій Градизької зрошувальної системи й ознайомилися з роботою дощувальної установки на одному з полів Пронозівського старостату Градизької громади.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk