Previous Next

На Полтавщині планують розробити програму розвитку зрошення в області

Надрукувати

У селі Пронозівка Градизької територіальної громади провели семінар, на якому розглянули стан і перспективи розвитку зрошувального землеробства на Полтавщині.

Невідомий об'єктУ заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, його заступник Олег Палій, в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран, сільгоспвиробники, які займаються зрошувальним землеробством чи які планують його застосовувати у своїй діяльності. 

«Приємно бачити зацікавленість аграріїв у розвитку свого регіону і власного бізнесу, готовність конструктивно співпрацювати з державою та громадами. Торік в ОДА ми розглядали проблемні питання, які виникли під час поливного сезону з подачею води до водокористувачів. Щоб їх врегулювати, більш тісно почали взаємодіяти з офісом водних ресурсів і водокористувачами. Розуміємо, що затримка навіть у кілька днів може вплинути на сам результат. Тож взаємодія має бути не лише тісною, а й фактично щоденною. Важливо чітко розуміти вектор руху, щоб безпосередньо або модернізувати, або збудувати щось нове й залучати наявний потенціал потужностей, які дісталися в спадок від минулих часів», – зазначив Євген Греков.

Наголосив, що меліорація має корелювати з раціональним водовикористанням. Додав, що на виконання доручення голови облдержадміністрації Олега Синєгубова Департамент агропромислового розвитку ОДА спільно з Регіональним офісом водних ресурсів розпочнуть роботу над проєктом програми розвитку зрошення в області.

«Дуже важлива думка водокористувачів, аграріїв, які бачать перспективу ведення зрошувального землеробства. Нам цікаве ваше бачення. У ході розробки програми створимо профільну робочу групу, яка розгляне всі пропозиції до проєкту документа», – додав Євген Греков. 

«Поки що державна програма з меліорації ще не прийнята, проте ми розпочнемо розробку обласної й за потреби вноситимемо до неї корективи. Стосовно державної підтримки, в Мінагрополітики озвучили, що по меліорації вона відбуватиметься за кількома напрямами. Перший – крапельне зрошення, яке стосується садівництва та ягідництва. Другий – 25% компенсації вартості обладнання й машин вітчизняного виробництва. До слова, в області є приклади успішної роботи української техніки, яка була отримана саме таким чином», – сказав Сергій Фролов.

Ірина Таран додала, що починаючи з 2014 року спільними зусиллями із залученням коштів сільгосппідприємств, управління водного господарства й обласного екологічного фонду після 10 років консервації відновлена робота Градизької й Карпівської зрошувальних систем у Кременчуцькому районі. За останні роки спостерігається позитивна динаміка у використанні державних поливних систем, зокрема приріст площ поливу з використанням сучасної техніки збільшився з 372 до 4668 гектарів. Працюють 7 насосних станцій, полив здійснюють 46 сучасних дощувальних машин. У перспективі розглядають відновлення Бабичівської й Максимівської зрошувальних систем.

Учасники семінару оглянули потужності однієї з насосних станцій Градизької зрошувальної системи й ознайомилися з роботою дощувальної установки на одному з полів Пронозівського старостату Градизької громади.