Previous Next

На Полтавщині 5 людей отруїлися грибами

Надрукувати

У Полтавській області п’ятеро людей отруїлися грибами, які самі назбирали у лісі.

Про це повідомив на  засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль.

 «Пік отруєння припадає на вересень-жовтень. Два випадки зафіксували у Пирятинському районі. Ще один випадок стався в Кобеляцькому районі та два в Полтавському. Діти 8-9 років пішли до лісу. Самі назбирали дикорослих грибів і смажили їх на вогнищі»,– розповів Геннадій Пікуль. 

Він також зазначив, що значна  причина отруєнь – це торгівля дикорослими грибами. Такі стихійні ринки зафіксували в Полтаві, Великобагачанському, Гадяцькому та Котелевському районах.

Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий наголосив: аби попередити отруєння грибами, потрібно активніше  проводити інформаційно-профілактичну роботу серед населення.

«Незважаючи на те, що постійно ведеться відповідна робота, прошу керівництво на місцях та управління лісового господарства посили у цьому напрямку інформаційно-профілактичну роботу», - сказав Роман Товстий.  

Також Департамент освіти і науки облдержадміністрації  має розробити пам’ятки щодо попередження отруєння грибами, а в школах та професійно-технічних училища організувати відповідну профілактичну роботу з дітьми.