Previous Next

З 22 будинків підвищеної поверховості у Полтаві лише 9 в належному протипожежному стані

Надрукувати

У Полтаві з 22 будинків підвищеної поверховості (10 поверхів і більше) 9 будинків знаходиться в належному протипожежному стані. У них справна система пожежної сигналізації та є протипожежний інвентар.

Як розповів на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Полтавській області Руслан Ісаєнко, ці будинки підвищеної небезпеки. Вони мають бути оснащені пожежною сигналізацією, системою димовидалення та внутрішньою пожежною системою, а також насосами підвищувачами.

«З 594 пожежних кранів у працездатному стані залишилося лише 351, система димовидалення працездатна тільки в 9-ти будинках», - розповів Руслан Ісаєнко.

У Кременчуці 14 будинків підвищеної поверховості. 10 відповідають нормам. У Горішніх Плавнях таких лиш 2 будинки.

Тож виконавчі комітети Полтавської, Кременчуцької та Горішньоплавнівської міських рад спільно з балансоутримувачами будинків мають виділити гроші на монтування та ремонт систем протипожежного захисту.

Крім цього, фахівці служби надзвичайних ситуацій перевірили лікарні, заклади освіти та будинки для осіб похилого віку на стан протипожежного захисту. Всього оглянули 1 тис. 419 об’єктів.

«За результатами перевірок виявили понад 14 тисяч порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. Склали 2 тис. 618 адміністративних протоколів на керівників та відповідальних осіб. До адміністративного суду подали 27 позовних заяв про застосування заходів реагування. Нині задовольнили 12 позовних заяв», - сказав Руслан Ісаєнко.

Керівникам відповідних об’єктів вручили акти та приписи. Вони мають усунути виявлені порушення. До адміністративної відповідальності притягнули 1 тис. 450 керівників та відповідальних посадових осіб.