• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Положення про обласний конкурс „Краща книга Полтавщини"

  ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                          Наказ Департаменту інформаційної діяльності
                                                                                          та комунікацій з громадськістю
                                                                                          Полтавської облдержадміністрації
                                                                                          23 липня 2013 року № 34-Од  

                                                                                          Зареєстровано в Головному управлінні юстиції
                                                                                          у Полтавській області 30.07.2013 за № 54/1990

 

Положення про обласний конкурс „Краща книга Полтавщини"

(зі змінами згідно наказу Департаменту від 12.07.2017 № 56-Од, який зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 19.07.2017 за № 195/2642)

І. Загальні положення

1. Це положення визначає умови, порядок організації та проведення обласного конкурсу „Краща книга Полтавщини" (далі - конкурс).

2. Засновником конкурсу є Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

3. Метою конкурсу є сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб населення області у вітчизняній книжковій продукції, підвищення рівня книговидавничої справи на Полтавщині, популяризації творчості місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги.

4. Основними завданнями конкурсу є стимулювання професійного зростання фахівців видавничих організацій, їх конкуренції, підвищення статусу професій, пов'язаних із видавничою справою, сприяння у виданні творів сучасних місцевих авторів, виявлення кращих видань місцевих авторів, забезпечення високого професійного рівня підготовки видань та розвитку мовної культури.

5. У конкурсі можуть брати участь видавництва, видавничі організації, поліграфічні підприємства, науково-дослідницькі, навчальні та бібліотечні заклади, громадські та творчі організації.

ІІ. Умови участі у конкурсі та порядок проведення конкурсу 

1. Підготовку і проведення конкурсу здійснює Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. 

2. Конкурс оголошується наказом Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за місяць до початку проведення конкурсу. Підведення підсумків конкурсу проводиться щороку в жовтні-листопаді.

Оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

3. Конкурсний відбір видань триває з 01 вересня до 01 жовтня. На конкурс подаються видання, що були видані у видавництвах області у період з 01 жовтня попереднього року до 01 жовтня поточного року.

4. Видання на конкурс подаються видавництвами, видавничими організаціями, поліграфічними підприємствами, науково-дослідницькими, навчальними та бібліотечними закладами, громадськими та творчими організаціями (за погодженням із авторами видань).

5. До участі у конкурсі можуть бути представлені кілька видань від одного видавництва, але не більше трьох у кожній номінації.

6. Не допускаються до участі видання, які вже перемагали у конкурсі у минулі роки та були перевидані.

7. Прийом видань здійснюється Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за поштовою адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 45, к. 505, тел. (0532) 56-41-16, факс (05322) 56-41-16, електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. (зі змінами згідно наказу Департаменту від 12.07.2017 № 56-Од, який зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 19.07.2017 за № 195/2642)

8. Для участі у конкурсі подається заявка учасника конкурсу за зразком, що наведений у додатку до цього Положення.

9. Конкурс проводиться у таких номінаціях:

„Краще історико-краєзнавче видання" – подаються наукові та науково-популярні дослідження, пізнавальна та навчальна література (крім підручників), довідкові та енциклопедичні видання з історії краю, біографічні дослідження, присвячені видатним діячам науки і культури;

„Краща університетська книга" – подаються навчальні посібники, фундаментальні дослідження полтавських вчених, викладачів вищих навчальних закладів;

„Краща поетична збірка" – подаються поетичні збірки полтавських авторів;

„Краще прозаїчне видання" – подаються романи, повісті, збірки оповідань, новел, есе полтавських авторів;

„Краще видання для дітей та юнацтва" – подаються прозові та поетичні твори, пізнавальна література для дітей та юнацтва.

„Культура і мистецтво" - кращі високохудожні видання, присвячені культурі і мистецтву;

„Краще іміджеве видання" – подаються видання, які спрямовані на створення певного уявлення, іміджу (образу), товару, бренду (економічного або політичного) або ідеї.

„Гран-прі" обласного конкурсу „Краща книга Полтавщини" - унікальні, фундаментальні видання універсальної тематики, які стали подією у вітчизняному книговиданні. (зі змінами згідно наказу Департаменту від 12.07.2017 № 56-Од, який зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 19.07.2017 за № 195/2642)

 

ІІІ. Порядок визначення переможців конкурсу

1. Щороку для здійснення оцінки представлених на конкурс видань, підведення підсумків і прийняття рішення про визначення переможців створюється журі конкурсу, склад якого затверджується наказом Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

До складу журі конкурсу залучаються фахівці з видавничої справи, представники творчих спілок, науковці, письменники, поети, журналісти, художники, представники постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв'язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО (за згодою).

Кількісний склад журі повинен налічувати не менше 7 осіб. (зі змінами згідно наказу Департаменту від 12.07.2017 № 56-Од, який зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 19.07.2017 за № 195/2642)

2. Засідання журі конкурсу проводяться у жовтні поточного року у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації (м. Полтава, вул. Соборності, 45). (зі змінами згідно наказу Департаменту від 12.07.2017 № 56-Од, який зареєстровано в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області 19.07.2017 за № 195/2642)

3. В обговоренні представлених на конкурс видань та голосуванні беруть участь усі члени журі конкурсу. Всі члени журі знайомляться з усіма поданими книжковими виданнями (в кожній номінації) та виставляють оцінку кожному.

4. Оцінку видань за номінаціями конкурсу члени журі здійснюють за п'ятибальною шкалою від 1,0 до 5,0 балів (1,0; 1,5; 2,0; 2,5; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0).

5. У кожній номінації, крім номінації „Гран-прі", журі відбирає три видання - із числа тих, що набрали найбільшу кількість голосів, яким відповідно присуджуються І,ІІ,ІІІ місця.

В номінації „Гран-прі" присуджується тільки одна нагорода.

У випадку відсутності видань на номінацію „Гран-прі", ці видання відбираються із книг, які набрали найбільшу кількість балів в інших номінаціях.

6. При оцінці видань враховується відповідність таким критеріям:

          зміст видання, рівень підготовки його довідково-пошукового апарату;

          рівень редакційно-видавничої підготовки видання;

          рівень підготовки ілюстративного та текстового матеріалу;

          розробка нових тематичних спрямувань;

          оригінальність дизайнерського рішення, відповідність художнього рішення змісту, читацькому і цільовому призначення видання;

          якість поліграфічного виконання;

          суспільна і професійна значущість видання.

7. Переможцями конкурсу визнаються учасники конкурсу, чиї видання набрали найбільшу кількість балів.

8. Рішення журі конкурсу про визначення і нагородження переможців конкурсу оформляється протоколом, який підписується усіма членами журі конкурсу.

ІV. Нагородження переможців конкурсу

1. Переможці конкурсу отримують звання лауреатів та нагороджуються дипломами: за І місце в кожній номінації – дипломами І ступеня, за ІІ і ІІІ місця в кожній номінації - дипломами ІІ і ІІІ ступенів відповідно. Також переможці нагороджуються спеціальними відзнаками (нагородами) за кожне місце.

2. Дипломами відповідного ступеня нагороджуються автори книг, що стали переможцями конкурсу.

3. Видання, які отримали дипломи конкурсу „Краща книга Полтавщини", можуть представлятися на міжнародних та міжрегіональних книжкових виставках.

4. Офіційне оголошення результатів конкурсу та нагородження переможців відбувається щороку, в останньому кварталі року.

5. Підсумки конкурсу оприлюднюються в засобах масової інформації, а також на веб-сайті Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

 

Заступник начальника управління
інформації – начальник відділу
комунікацій із засобами масової інформації                                                           Ю.С. Даценко 


  Додаток
до Положення про обласний конкурс
"Краща книга Полтавщини" 
(пункт 8 розділу ІІ)

ЗАЯВКА
на участь у конкурсі «Краща книга Полтавщини»

 1. Видавництво (найменування, місцезнаходження), телефон__________________________________

 2. Назва книги, автор ___________________________________________________________________

 3. Номінація____________________________________________________________________________

 4. Анотація  на книгу____________________________________________________________________

 5. Відгуки в пресі (якщо є)________________________________________________________________

 6. Дата подання заявки __________________________________________________________________

 

 

          _________________                         __________________                       ________________                                          
                   керівник                                                 підпис                                           (П.І.Б)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk