• +380 (05322) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

УВАГА! Конкурс! Проводиться прийом заявок від видавництв (видавничих організацій) Полтавщини на реалізацію соціально значущих видавничих проектів за кошти обласного бюджету

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації з 01 грудня 2021 року до 01 лютого 2022 року проводить прийом заявок від видавництв (видавничих організацій) Полтавщини на реалізацію соціально значущих видавничих проектів за кошти обласного бюджету.

Заявки надсилати на адресу: 36014, м. Полтава, вул. Соборності, 45, к.505. Довідки за тел. (0532) 56-41-16.

На виконання Указу Президента України від 09.11.2000 №1217/2000 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки національного книговидання і книгорозповсюдження», в області з 2000 року розробляються та успішно виконуються програми підтримки книговидання.

Фінансова підтримка видавничих проектів здійснюється за кошти обласного бюджету у рамках чинної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області відповідно до Положення про підготовку та реалізацію Плану випуску соціально значущих видань, що видаються за кошти обласного бюджету (далі – План), затвердженого розпорядженням голови Полтавської обласної ради від 26.04.2017р. № 456.

Видавничі проекти до Плану рекомендує консультативно-дорадчий орган при Полтавській обласній державній адміністрації – Експертна рада.

Визначення соціальної значущості видань, що пропонуються для включення до Плану, здійснюється за такими критеріями:

- актуальність видань і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення;

- сприяння розвитку національної культури, зміцненню духовності й моралі українського народу;

- розширення сфери вживання української мови як державної;

- розвиток національного інформаційного та культурного простору;

- висвітлення життя й діяльності видатних постатей в історії, культурі, науці України та Полтавської області;

- сприяння заповненню маловідомих сторінок історії рідного краю;

- висвітлення поліетнічності та полікультурності українського суспільства;

- глибина опрацювання теми та залучення маловідомого фактичного матеріалу з вітчизняних і зарубіжних джерел;

- високий поліграфічний рівень видання за умови його соціальної значущості;

- видання, покликані зміцнювати позитивний імідж Полтавської області в Україні і світі;

- додатковим критерієм на користь визначення соціальної значущості видання може бути відповідна цільова співпраця його автора (авторів) із комунальними видавництвами, засновником яких є Полтавська обласна рада, та які створені на майні, що є спільною власністю територіальних громад області.

Не приймаються заявки і пропозиції на випуск навчальної літератури (підручників, навчальних посібників) та періодичних видань.

Для розгляду заявок від видавництв та видавничих організацій неодмінною умовою є внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.

Розгляд запропонованих видавничих проектів проводиться на засіданні Експертної ради.

За результатами розгляду заявок визначається список видавничих проектів, які пропонується включити до Плану випуску соціально значущих видань, що видаються за рахунок бюджетних коштів.

З урахуванням висновків, зауважень та рекомендацій членів Експертної ради, після здійснення  остаточних економічних обрахунків Департамент складає проект Плану, який погоджується з постійними комісіями обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО і з питань бюджету та управління майном.

До компетенції названих постійних комісій обласної ради відноситься проблематика визначення пріоритетності видань винятково за рівнем їхньої соціальної значущості та фінансового супроводу реалізації Плану.

Остаточний варіант Плану затверджується наказом Департаменту - після затвердження обласного бюджету на наступний рік і виділення відповідних сум на видавничі проекти.

Після затвердження Плану Департамент повідомляє заявників про включення видань до Плану випуску соціально значущої літератури на наступний рік.

Довідка за посиланням: https://www.polinfo.gov.ua/kerivnykam-pidpryiemstv/216-polozhennya-pro-pidgotovku-ta-realizatsiyu-planu-vipusku-sotsial-no-znachushchikh-vidan-shcho-vidayut-sya-za-koshti-oblasnogo-byudzhetu

 

ЗРАЗОК ЗАЯВКИ

 

Департаменту інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної

адміністрації

 

ЗАЯВКА

на соціально значуще видання

 

 1. Назва книги_________________________________________________.
 2. Прізвище, ім'я, по батькові автора (авторів), укладача (укладачів), представника юридичної особи, їх паспортні дані, контактний телефон і адреса місця проживання;
 3. Анотація до книги.
 4. Рецензії або відгуки на книгу (у кількості не менше двох), які розкривають творчі досягнення авторів та характеризують суспільну і художню цінність і значущість твору.
 5. Назва видавництва ____________________________________________.
 6. Запланований обсяг в авторських аркушах ________________________.
 7. Кількість малюнків, схем, світлин ________________________________.
 8. Готовність рукопису до друку на дату подачі заявки _______________.
 9. Передбачуваний наклад видання_________________________________.
 10. Орієнтовна вартість видання (кошторис та технічне завдання додається) ______________________.
 11. Можливості співфінансування видання спонсорами.

 

дата П.І.Б. і підпис керівника

 

До заявки додаються:

 

- текст твору на паперовому носії (згідно з вимогами до авторських і видавничих оригіналів за ДСТУ 3772-98 „Оригінали для поліграфічного відтворення. Загальні технічні вимоги”) та в електронному виді (на USB – накопичувачі);

- рецензії або відгуки на книгу (у кількості не менше двох), які розкривають творчі досягнення авторів та характеризують суспільну і художню цінність і значущість твору;

- кошторис та технічне завдання; 

- нотаріально завірена копія авторського договору.

 

Усі подані за установленою формою заявки  проходять у Департаменті первинну обробку та оформлення у вигляді попереднього Переліку видань, що надійшли від видавництв і видавничих організацій для включення до проєкту Плану випуску соціально значущих книг.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk