• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Чи «ховаються» віруси у QR-кодах?

Використання QR-кодів (Quick Response code) стає дедалі популярнішим серед українців, а сфери їх використання чи не щодня розширюються. 

Зустріти QR-код можна на онлайн-сервісах державних послуг, інтернет-банкінгу, на пакуванні продуктів, в туристичних локаціях та громадських місцях, у бібліотеках та музеях, на візитівках та ресторанних меню, на рекламних банерах онлайн та офлайн, тисячі сфер використовують їх задля комфорту користувачів. 

QR-код – це графічна позначка, в якій закодована певна інформація. Він працює як засіб передачі даних: користувач сканує малюнок за допомогою камери смартфона чи планшета, пристрій розшифровує дані та перенаправляє вас на потрібну сторінку в інтернеті. 

QR-кодами легко не лише користуватися, а й генерувати їх. В мережі є багато сервісів, які швидко та просто допомагають створити позначку, тому будь-хто може згенерувати QR-код та направити користувача куди завгодно, зокрема і на шкідливі ресурси. Перейшовши за злочинним QR-кодом, користувач може потрапити на фішинговий сайт або файли, що містять віруси чи шкідливе програмне забезпечення, або на сайт-підробку із фальшивими реквізитами для оплати, де ошукана людина може втратити свої гроші. 

Декілька порад, для безпечного використання QR-кодів: 

1.Скануйте QR-коди тільки з перевірених джерел, утримайтеся від зчитування QR-кодів, які випадково потрапили вам на очі. Підозріла реклама, листи з неймовірними акціями чи обіцянками грошових виплат можуть містити потенційно небезпечні позначки. 

2.Якщо зісканований QR-код веде на вебсайт, упевніться у правильності написання його адреси, та переконайтеся, що сайт підтримує протокол зв'язку HTTPS. 

3.Користуйтеся антивірусами - спеціальними програмами, які безперервно сканують пристрій та перевіряють, чи не спрацьовує небезпечний код на сайтах, що ви відвідуєте чи файлах, що завантажуєте. 

4.Будьте особливо обачними, використовуючи QR-код для платежів - користуйтесь тільки перевіреними сайтами та сервісами, на яких хочете здійснити оплату. 

5.Якщо хочете відсканувати код з афіші, флаєра чи іншого друкованого джерела, подивіться, чи не наклеєний QR-код поверх основного полотна. 

Використання таких простих правил дозволить убезпечити свої пристрої від зараження вірусами, а себе – від попадання на шахраїв.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk