• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

При Полтавській ОВА створили Координаційну раду з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності

У Полтавській обласній військовій адміністрації відбулося перше засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності. 

Заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко розповів про реалізацію Закону України «Про основні засади державної політики з утвердження української національної та громадянської ідентичності» в області. 

«Від збереження нашої культурної спадщини, мови, традицій напряму залежить наша фізична безпека. Пріоритет усієї країни зараз – це допомога нашим силам оборони та безпеки. Але перемогу здобувають не лише військові. Це спільна робота в тилу над усвідомленням своєї національної ідентичності. Закон чітко виокремлює три основні напрямки: національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання та громадянську освіту, – розповів Володимир Василенко. – Щоб систематизувати всі завдання та розробити заходи щодо дотримання Закону, торік у грудні була затверджена Стратегія утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року та Операційний план заходів».

Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Полтавській ОВА буде напрацьовувати рекомендації щодо внесення змін до Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. А в громадах мають створити подібні координаційні ради, повідомила начальник Управління молоді та спорту ПОВА Марина Трохименко.

На засіданні заслухали звіт про стан реалізації Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки за 2023 рік. А також – про виконання ЗУ «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» на Полтавщині.

«У населених пунктах області з 3183 урбанонімів, які підлягали перейменуванню, перейменовано 2820 (88,6%). У 2022-2024 роках з 236 памʼятників, дощок, архітектурних елементів, написів, які мають бути усунуті з публічного простору, в області демонтовано 70, підлягають демонтажу – 166. Окремі пам’ятники є капітальними спорудами великого розміру, демонтаж та/або переміщення яких потребує фінансових видатків та є технічно складним. Завершили перейменування та демонтаж на 100% 29 громад», – розповіла заступник начальника управління - начальник відділу комунікацій з громадськими об'єднаннями управління з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю ПОВА Лілія Токарєва.

На засіданні також затвердили план роботи Координаційної ради на 2024 рік, включили до складу представника Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської обласної державної (військової) адміністрації, Полтавського обласного ТЦК та СП та митрополита Полтавського і Кременчуцького Федора.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk