• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Чи можна ламінувати документи?

Люди звикли застосовувати ламінування для захисту своїх документів, таких як дипломи, свідоцтва, реєстраційні карти платників податків, щоб захистити їх від пошкодження, наприклад, бруду та води.

Законодавство України не має чіткої заборони на ламінування документів. Однак, при спробі подати їх у відповідні установи чи організації можуть виникнути проблеми, адже законами передбачено обов’язок державних структур працювати тільки з оригіналами документів.

Заламінований документ ускладнює перевірку його справжності, під плівкою може бути підроблений документ або його кольорова копія, що викликає сумніви у відповідності до оригіналу.

Поширеною проблемою є проставлення апостилю на документах. Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах. Це спрощена процедура для звільнення від необхідності консульської легалізації документів для держав-учасниць Гаазької Конвенції. Однак, якщо документи заламіновані – проставлення такого штампу є неможливим.

Разом з тим, заламінований документ унеможливлює проведення його експертизи та внесення змін чи правок до нього. Звісно, є винятки, це не стосується документів, які з самого початку були виготовлені з полімеру, таких як посвідчення водія чи паспорт громадянина України у формі ID-картки.

Але  виникає питання, як зберегти важливі документи? Покладіть їх у прозорі файли або папки, де вони будуть одночасно захищені й доступні для майбутнього використання, щоб уникнути можливих відмов у їхньому прийнятті.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk