• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом!

Діабет справедливо називають  неофіційною епідемією ХХI століття, адже кількість людей, які ним хворіють, подвоюється кожні 15 років. Цукровий діабет – це тяжке прогресуюче хронічне захворювання, яке з’являється внаслідок нестачі в організмі людини достатньої кількості інсуліну або зниження чутливості тканин організму до інсуліну.

В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія ( підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особлива нервів та кровоносних судин.

Симптоми діабету: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, відчуття втоми, погіршення зору.

Три типи діабету

Діабет  I типу (інсулінозалежний)  характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини його виникнення невідомі, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет  II типу (інсулінозалежний ) виникає через неефективне використання інсуліну організмом; підвищення глікемії виникає через генетичну схильність, надмірне харчування, малорухливий спосіб життя, збільшення маси тіла з розвитком ожиріння та брак фізичної активності.

Гестаційний діабет характеризується підвищенням рівня цукру в крові, яке розвивається  у жінок під час вагітності.

Діагностика

Діагностика ґрунтується на визначенні глікемії натще, через дві години після їжі та проведення глюкозотолерантного тесту. Норма глюкози натще становить 3,3 – 5,5 ммоль/л.

Основними принципами лікування цукрового діабету є: дієтичне харчування,помірне фізичне навантаження,пероральні цукрознижуючі препарати та інсулінотерапія.

Протягом останніх років значно змінилося ведення контролю компенсації ЦД, істотного значення набуває самоконтроль – наявність у хворих глюкометрів, що дає змогу нормалізувати рівень цукру.

Харчування хворих моє бути повноцінним і містити всі необхідні поживні речовини: білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни.

Інсулінотерапія призначається хворим із ЦД I типу та значній частині людей з ЦД  Ii типу.

Лікування

В основі лікування лежить дієтичне харчування. З раціону треба виключить цукор, кондвироби, жирні та копчені ковбаси, алкоголь, виноград, фруктові соки на цукрі. Менше слід вживати хлібобулочних виробів, картоплі, фруктів солодких сортів, жирів. Рибу та м'ясо – у відвареному вигляді. Бажано включити в раціон продукти моря, овочі, фрукти, зелень, обезжирений кефір, молоко сир. Цибуля, часник, петрушка, топінамбур теж позитивно впливають на вуглеводний обмін.

Існує багато лікарських рослин , які сприяють покращенню обміну речовин та зниження рівня цукру в крові. Це стручки квасолі, листя та перетинки волоського горіха, листя чорниці, суниці. Фізичні навантаження та лікарські рослини можуть бути самостійним лікуванням.

Ускладнення профілактика діабету ІІ типу

Підступність хвороби проявляється в тому, що вона зумовлює ускладнення: це інфаркт та інсульт, що у 2–3 рази перевищує смертність серед людей хворих на діабет в порівнянні з людьми того ж віку, які хворіють на діабет.

Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженнями нервових закінчень значно підвищують ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті – ампутації.

Ураження сітківки очей – діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною сліпоти.

Діабет є основною причиною ниркової недостатності.

Профілактика діабету  II типу полягає у простих заходах з підтримання здорового способу життя. Щоб вберегтися від діабету  II типу  необхідно:  досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її; бути фізично активним;  дотримуватися здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів;  утримуватись від алкоголю та тютюнопаління.

 

Валентина Сивоглаз, лікар-ендокринолог КП «ЛЛІЛ» ЛМР

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk