• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відкрили фотовиставку «Пробація. Можливості для змін»

Засудженим дають другий шанс. У Полтаві відкрили фотовиставку «Пробація. Можливості для змін». В експозиції півсотні світлин. На фото історії тих, хто скоїв злочин. Хтось з них опинився за гратами, хтось отримав другий шанс на пробації.

Не ізолювати, а виправити — головна мета нового для українського судочинства поняття, — пробація, говорить директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук. У широкому розумінні — це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. 

«Ми допомагаємо людині показати можливості змінитися. Пробація дає змогу зменшити кількість повторних злочинів. Також витрачається менше коштів на утримання ув’язниних», - зазначив Олег Янчук.

Впроваджувати й підтримувати пробацію в Україні допомагають різні міжнародні інституції, зокрема, канадські. Регіональний директор Агрітім Канада в Україні, керівник проекту EDGE Танія Санфорд Аммар зазначила, Полтавщина стала одним з пілотних регіонів України, де запровадили пробацію. В області  систему пробації підтримують не лише служби правопорядку, а й обласна та міська влада.

 «Мета будь-якого покарання полягає в тому, щоб гарантувати безпеку суспільству. З досвіду знаємо, що пробація – ефективніша за ув’язнення. Нині в установах відбування покарань України знаходиться 37 тисяч осіб. Половина опинилася там вдруге. А за пробацією рівень рецидивізму становить 1,5-2%.»,- сказала Танія Санфорд Аммар.

У Полтаві «Центр пробації» працює два роки. Нині на обліку повноважених органів з питань пробації м. Полтави та Полтавського району перебуває  466 осіб. Це майже на сто осіб менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Людей на пробацію, говорить заступник начальника філії  ДУ «Центр пробації» в Полтавській області Юрій Величко, обирають не всіх. Проводиться досудове експерте розслідування — треба врахувати обставини життя обвинуваченого, аби суд виніс справедливе рішення.

«Позбавлення волі дороге задоволення. Така система руйнує певні соціальні зв’язки, відносини з родиною. Ми не відкидаємо такі злочини, за які не можливо обмежитися пробацією. І є такі випадки, коли людину необхідно позбавляти волі. З людиною, яка на пробації, ми проводимо певну роботу, розглядаємо ризики та чинники, що призвели до правопорушення. І намагаємося проводити з клієнтами роботу, аби вони більше не вчиняли правопорушень», - Юрій Величко.

 У Канаді така практика існує вже близько 100 років, в Україні офіційно — із 2015 р.

Національна фотовиставка стартувала у Луцьку. Експонували світлини в Дніпрі.

У Полтаві виставка триватиме 12-24 жовтня у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського. 30 листопада проект представлять у Києві.

Image

Анонси

Оголошується прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола
29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk