• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

НСЗУ: Рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії може виписати сімейний лікар

Відтепер рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії може виписати сімейний лікар. Це розширює обсяг допомоги, яку українці можуть отримати на первинці, а також доступність ліків за програмою реімбурсації. 

Нині будь-який сімейний лікар, терапевт або педіатр може виписати пацієнту рецепт на ліки проти розладів психіки і поведінки. Для цього важливо, щоб пацієнт мав план лікування від психіатра або невролога, внесений в Електронну систему охорони здоров’я. На основі даних в ЕСОЗ лікар первинки випише рецепт.

Йдеться про 27 препаратів проти епілепсії, включених в програму реімбурсації, а також 30 препаратів проти:

– шизофренії, шизотипових станів та маревних розладів;

– розладів настрою (афективні розлади);

– невротичних, пов'язані зі стресом та соматоформних розладів.

Українці можуть отримати препарати проти цих розладів безоплатно або з незначною доплатою – вартість аптеці відшкодовує НСЗУ.

Раніше рецепт на ліки за цими напрямами могли виписати тільки психіатр або невролог. Всього з початку повномасштабної війни 15 147 українців отримали електронні рецепти на “Доступні ліки” при психічних розладах та поведінці, епілепсії. 

Зараз, щоб отримати повторний рецепт, можна звернутися до будь-якого лікаря первинки, незалежно від того, чи укладена з ним декларація. А якщо у людини є зв’язок зі своїм сімейним лікарем, то лікар може виписати рецепт дистанційно, якщо він має доступ до ЕСОЗ.

Також на період воєнного стану лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти. Якщо пацієнт прийшов до лікаря, а у медзакладі немає електроенергії, інтернету або доступу до ЕСОЗ, то лікар випише паперовий рецепт, а в аптеці його погасять.

Аби отримати ліки, потрібно звернутися до будь-якої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Адресу та контакти найближчої аптеки допоможуть знайти оператори контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Радимо перед візитом до аптеки зателефонувати та уточнити про наявність потрібних ліків.

Первинна медична допомога продовжить розвиватися у бік надання психологічної допомоги. Один з важливих майбутніх кроків – це підготовка сімейних лікарів до надання ранньої, первинної психологічної допомоги. Нині Національна служба здоров'я України разом з партнерами працює над концепцією нового напряму Програми медичних гарантій “Психологічна допомога на рівні ПМСД”.

Урядовий портал

 

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk