• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Вакцинація дорослих: які щеплення мають бути у людей 25+ років

Вакцинація є одним з найнадійніших способів захисту від інфекційних захворювань, що створюють загрозу для життя. 

За оцінками ВООЗ, щеплення дозволяють щорічно запобігати до 3 млн смертей. 

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять  лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.

На що слід звернути особливу увагу:

Гепатит В. Вакцину проти гепатиту B ввели до обов’язкових дитячих щеплень лише 2001 р., тож люди, що народилися раніше, не мають вакцинації від гепатиту В.

Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб проконсультуватися щодо імунізації. Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.

Дифтерія і правець. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна  ревакцинація.

Згідно з Календарем щеплень, починаючи з 26 років, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

COVID-19. Усім дорослим варто отримати захист від COVID-19. Вакцинація надзвичайно важлива в умовах поширення нових штамів, тим більше під час війни, коли можливість дотримуватися застережних заходів, як-от дистанція, провітрювання чи носіння маски, є не завжди. Але вакцинація від ковіду є рекомендованою, проте не обов'язковою.

Пневмокок. Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією. Її найпоширеніша причина — пневмокок. Тому людям із групи ризику (65+, з хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції. 

Це щеплення не входить до календаря щеплень, тому зробити його можна власним коштом.

Вітряна віспа. Якщо у дитинстві ви не хворіли на вітряну віспу, то у дорослому віці існує підвищений ризик важкого перебігу вітрянки. 

Щеплення –  ефективний спосіб захиститись від ускладнень.

Особливо важливо вакцинуватися жінкам, які планують завагітніти. Вітрянка небезпечна для вагітних, а вакцинуватися проти неї під час виношування немовля не можна.

Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk