• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

У Полтаві відкрили центр з питань неінфекційних захворювань

У Полтаві в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» відкрили Центр знань з питань профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (НІЗ).

Центр створений на базі Полтавського обласного центру громадського здоров’я за адресою вул. Шведська, 52. Він надаватиме підтримку фахівцям області у питаннях неінфекційних захворювань, стане осередком для проведення навчання та розвитку персоналу, допомагати поширювати сучасну доказову інформацію щодо НІЗ та здорового способу життя.

Координаторка з питань політики україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Катерина Римаренко розповіла, що ініціатива 2 роки працює в Україні, в 5 пілотних регіонах : Полтавська, Рівненська, Херсонська, Львівська і Дніпропетровська області. Мета знизити рівень поширення неінфекційних захворювань.

«Маємо не забувати, що в Україні високий рівень захворюваності та смертності на серцево-судинні, онкологічні захворювання, діабет, хронічні хвороби легень. Вони мають найвищу частку в структурі смертності. Спричиняють інвалідність та хронічні стани. Психічні розлади теж відносять до неінфекційних хвороб. Ми працюємо не лише з медиками, а й зі школами вчителями, з громадами», – сказала Катерина Римаренко.

Попри вагомий вплив неінфекційних захворювань на тривалість і якість життя людей, в Україні цій проблематиці приділено недостатньо уваги. Центр знань може стати тим осередком, який дозволить консолідувати фахівців та напрацювання у сфері НІЗ та підняти цю тему на вищий рівень.

«Дякую проєкту, що підтримав нас у створенні центру знань із неінфекційних хвороб. Маємо платформу для подальшого спілкування. Проводили анкетування серед різних груп. У громадах плануємо такі тренінги, коли керівництво громад визначатиме проблемні теми в роботі громади для підвищення якості життя мешканців», – розповіла регіональна координаторка  україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у Полтавській області Ніна Дурдикулиєва.

 

У межах проекту проводять і тренінги щодо боротьби зі стресом. В області організували 5 тренінгів.

На заході для журналістів презентували онлайн-посібник для медіа, як комунікувати про неінфекційні захворювання до українців так, щоб це мотивувало їх жити здоровіше.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk