• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині створюватимуть центр для захисту й допомоги дітям, постраждалим або свідкам насильства

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавською ОВА, обласною радою й Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» з питань сприяння захисту й підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Планують створити безпечний і дружній до дитини простір.

«У центрі надаватимуть захист та допомогу в процесі правосуддя дітям, які постраждали або стали свідками насильства. Він працюватиме за міжнародною моделлю Барнахус, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. – Наше завдання – забезпечити ефективну координацію дій, аби кожна дитина могла отримувати якісну соціальну, правову і психологічну допомогу, а кривдники були покарані. Спільними силами будуємо світ, де діти зможуть рости, навчатися і розвиватися у безпеці».

Виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська розповіла, що в Україні створені вже шість центрів Барнахус. Проєкт реалізують за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

«Наша команда має амбітну мету, щоб такі центри в майбутньому з’явилися у кожній області чи великому місті. Це особливо важливо в умовах війни, коли діти стають свідками і постраждалими від воєнних злочинів. Модель центрів Баранахус  – це не лише створення простору для дружнього опитування дитини, це координація на місцях, – розповіла Галина Скіпальська. – Бо коли дитина після злочину повертається назад у громаду, вона там має отримати якісні психологічні послуги».

Меморандум про співпрацю передбачає створення центру, навчання координаторів, інвестування в обладнання та інше. У розбудові Барнахус будуть задіяні всі структури, що залучені до процесу правосуддя.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко подякував партнерам за співпрацю: ««Діти – найбільш вразлива категорія, на жаль, уже мають статус жертв війни і потребують соціального та правового захисту. Дуже добре, що таке представництво буде в Полтаві, щоб малеча якомога менше отримувала травматизації під час проведення процесуальних дій. Полтавська обласна рада всебічно сприятиме роботі центру».

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик наголосив на актуальності появи такого центру в області.

«За 2022 рік на Полтавщині в 153 кримінальних провадженнях свідками чи потерпілими проходили діти. Існує потреба у здійсненні процесуальних дій із дотриманням прав дітей, – розповів Олексій Бруслик. – Уже проведена перша сесія навчань координаторів центру, цього тижня розпочнеться друга сесія навчань».

Image

Анонси

29.05.2024 – круглий стіл на тему „Реалізація регіональної політики на принципах прозорості” в межах проведення Тижня Відкритого Уряду
23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk