• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Супровід лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги

Ти як? З цього зараз починається ранок багатьох з нас. Піклуючись про близьких, слід не забувати золоте правило, що в першу чергу кисневу маску слід одягати на себе. Це правило можна застосувати і стосовно власного психічного стану.

Якщо у вас тривожність, поганий сон, хронічна втома, дратівливість, то, наразі, допомога стає ближчою.

В програмі медичних гарантій з кінця 2022 року запроваджений новий пакет медичних послуг: «Супровід лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

В Полтавській області вже 26 закладів, які надають первинну медичну допомогу, уклали з НСЗУ договір за цим напрямком. Дізнатись, які саме заклади можна на сайті НСЗУ за посиланням https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts, при цьому в полі пошуку ліворуч слід обрати область та  відповідну групу послуг.

Що означає ця послуга?

Лікар первинної медичної допомоги (ПМД) проводить оцінку фізичного і психічного стану. Може запропонувати пройти тести для виявлення депресії та ступеню тривожності. В деяких випадках порушення роботи органів і систем призводить до хронічної втоми чи безсоння і в таких випадках лікар призначить дообстеження та лікування. Якщо стан пацієнта потребує базової психологічної підтримки, то лікар надасть її, адже в цих закладах щонайменше 20 % лікарів пройшли підготовку з програми психічного здоров’я mhGap.

При виявленні більш глибоких порушень лікар ПМД скерує до спеціаліста -  психіатра чи психотерапевта.

Українці – незламна нація, але ресурс  кожного не є обмеженим, тому задля прискорення перемоги попіклуйтесь про себе і зверніться до сімейного лікаря!

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk