• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Олена Зеленська: Українські книжки представляють нашу країну за кордоном, вони свідчать і зберігають пам’ять попри все

Проєкт першої леді Олени Зеленської «Українська книжкова поличка» з популяризації української літератури охопив уже 44 країни, у його межах у бібліотеках світу поширили 45 тисяч книжок.

«Наш проєкт набув світового масштабу – 190 українських книжкових поличок у 44 країнах світу налічують 45 тисяч книжок – наших і про нас, українською та в перекладах різними мовами. Через них ми говоримо зі світом, розповідаємо про себе й свою культуру, а світ може дізнатися про нас не лише з новин, а й з літературних творів. Дізнатися та зрозуміти», – зазначила дружина Президента.


Зокрема, у межах проєкту нещодавно відкрилися дві нові полички в Польщі – у Воєводській і міській публічній бібліотеці ім. Вітольда Белзи в Бидгощі та Воєводській публічній бібліотеці – Коперніканській книгарні в Торуні. Церемонію відкриття провів Посол України в Республіці Польща Василь Зварич.

Перша українська книжкова поличка в Латинській Америці з’явилася в мексиканському місті Гвадалахара – у Публічній бібліотеці штату Халіско. Її відкриття відбулося під час Гвадалахарського книжкового ярмарку – важливої культурної події для всього іспаномовного світу. Україна бере участь у заході в межах стенда Європейського Союзу нарівні з 27 державами-членами.

У зверненні до учасників ярмарку Олена Зеленська розповіла, що Україну на ньому мала представляти письменниця Вікторія Амеліна. Ця відома авторка книжок допомогла врятувати працю іншого українського письменника – Володимира Вакуленка, закатованого росіянами в окупованому Ізюмі. Після звільнення міста Вікторія знайшла заховані аркуші його щоденника – останнього в житті тексту.


Цього літа Вікторія поїхала у прифронтовий Краматорськ із групою колумбійських журналістів і письменників, щоб показати їм наслідки російської війни проти України. Вони зупинилися пообідати в піцерії в центрі міста, коли російські війська вдарили по цьому цивільному об’єкту далекобійною балістичною ракетою. Іноземні журналісти дістали поранення. Вікторія померла в лікарні.

«Мені дуже боляче, що на ярмарку не почують живого голосу Вікторії Амеліної, Володимира Вакуленка. Але навіть за океаном цих авторів і всю Україну представляють їхні книжки, українські книжки. У такі моменти особливо розумієш невмирущу силу літератури. Вона свідчить і зберігає пам’ять попри все», – сказала перша леді.

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk