• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

До уваги батьків, чиї діти народились за кордоном

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» сім’ям, в яких народилась дитина, передбачена виплата допомоги при народженні дитини.

В області вказану допомогу через органи соціального захисту населення області щомісячно отримує майже 28 тисяч сімей з дітьми.

Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється: одноразово у сумі 10320 грн., та решта - протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.

Допомога призначається за умови звернення за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців після народження дитини (строк звернення за призначенням допомоги продовжується на період дії карантину та один місяць після дати його відміни).

Для призначення допомоги (за умови пред’явлення паспорту або іншого документа що посвідчує особу) подаються:

- заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

- банківські реквізити із зазначенням номера банківського рахунку в форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу).

Жінки, які мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини.

- банківські реквізити із зазначенням номера банківського рахунку в форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу).

Згідно законодавства подати заяву про призначення допомоги при народженні дитини можливо у два способи:

звернутися особисто та подати документи у сільській місцевості - до уповноваженої особи територіальної громади, у містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення за місцем проживання (перебування), або ЦНАП;

якщо дитина народилася на території України, заяву також можна подати он-лайн через електронний сервіс https://e-services.msp.gov.ua/

веб-сайту Мінсоцполітики або інтегровані з ним системи, зокрема через портал «Дія» (https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini), з використанням кваліфікованого електронного підпису.

В такому разі факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. 

З метою реалізації права на отримання допомоги при народженні дитини батьками, які тимчасово перебувають за межами України врегулювано питання можливості у повоєнний період дистанційного звернення за призначенням допомоги одним із батьків (опікуном) новонародженої дитини (крім осіб, які перебувають на території держави, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України).

Для цього необхідно надіслати поштою до управління соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні заяву за формою затвердженою Мінсоцполітики та копії документів видані компетентними органами країни перебування, які підтверджують народження дитини, з перекладом на українську мову, засвідченні і легалізовані в установленому порядку. 

Період отримання допомоги при народженні дитини зараховується до страхового стажу одного з батьків, який отримує допомогу.

 Директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk