• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

У Державному архіві Полтавської області підбили підсумки роботи за рік

В обласному архів підбили підсумки роботи за 2023 рік та окреслили плани на рік прийдешній. Працівники установи обговорили актуальні питання в межах робочої зустрічі із заступником начальника обласної військової адміністрації Антоном Чубенком.

«Головна архівна установа області працювала стабільно і виконувала основні завдання щодо формування Національного архівного фонду, забезпечення його збереженості та використання архівної інформації для задоволення потреб юридичних і фізичних осіб. Маємо гідні показники роботи, зокрема зберігаємо першість на загальнодержавному рівні щодо оцифрування фондів. Наша мета – не зменшувати темпів та працювати на благо людей, – зауважив Антон Чубенко. – У новому 2024 році державний архів повинен виконати низку важливих завдань, серед яких пріоритетними є: створення єдиного інформаційного простору у державному архіві, збільшення обсягу робіт щодо удосконалення та перероблення описів фондів, завершення укладання покажчика фондів та розміщення його на сайті державного архіву, декомунізація обліку архівних фондів».

Наразі на 37% перевиконані планові показники з приймання документів управлінської діяльності. На зберігання прийняті також документи особового походження (особовий фонд професора Антона Череваня та колекція документів про перебіг подій на Полтавщині під час широкомасштабного російського вторгнення в Україну), а також  документи на спеціальних носіях (відео- та фотодокументи).

Державний архів Полтавської області зробив кардинальний крок у напрямку зміни парадигми збереження документів Національного архівного фонду та представлення архівної інформації споживачам. Переведення архівної інформації на електронні носії було пріоритетним напрямком роботи. У звітному році оцифрували 142 тисячі одиниць зберігання, 4 200 000 аркушів архівних документів. 65% сканованих архівних джерел є у відкритому доступі.

Робота з масовим споживачем інформації є одним з визначальних сегментів архівної справи. Минулого року 1 829 громадян звернулися до державного архіву та отримали архівні довідки соціально-правового харктеру, генеалогічні, біографічені та тематичні довідки. На вебсайті державного архіву розміщено інформацію щодо способів отримання громадянами архівних довідок в умовах запровадження воєнного стану. Використання документів Національного архівного фонду є традиційно тим важливим сегментом, який створює імідж і престиж архівній установі, суттєво впливає на доведення суспільної значущості архівної галузі. Архівісти брали активну участь у засіданнях робочої групи та міської топонімічної комісії міста Полтави з питань найменування та перейменування елементів міського середовища.

В іншому форматі відбувалася і співпраця зі користувачами документів Національного архівного фонду у зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану. Зменшилась кількість дослідників, які особисто працювали у читальних залах, але збільшилося у три рази надання в режимі онлайн сканкопій документів на замовлення користувачів (2022 рік видано 20 000 сканкопій документів, 2023 – 70 000).

Державним архівом продовжувалася системна робота щодо наповнення інформацією бази архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст.». За звітній період опрацьовували фонди Прокуратури Полтавської області і Полтавського обласного суду.

Популяризація архівних документів відбувалася шляхом організації 18 виставок, підготовки 13 теле- і радіопередач, публікації статей (таких було підготовлено 21).

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk