• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Вперше в Полтавській області провели навчання для гейткіперів з метою запобігання суїцидів

У Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського проведено перші дводенні тренінги з теми «Превенція суїциду в громадах. Навчання гейткіперів». Тема присвячена глибшому розумінню серйозної проблеми суїциду, а також тому, як впоратися із ситуацією, коли людина у суїцидальній кризі потребує допомоги. 

Тренінгове навчання провели Тетяна Хорошева та Ольга Самойлюк – методисти навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, регіональні тренерки програми, яка розроблена Центром психічного здоров'я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія). Заходи пройшли в рамках проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я» та в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».   

  • Підвищення обізнаності із питань профілактики суїцидів на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже небайдуже ставлення може зберегти життя людині в момент життєвої кризи, коли суїцид стає відчайдушним способом уникнути безнадії і душевних страждань. Навчання навичок надання кризової підтримки посилить у громадах та закладах освіти спроможність до збереження ментального здоров’я, – наголосив заступник директора ПАНО ім. М.В. Остроградського Вадим Пилипенко.

Головною метою дводенних тренінгів стало поширення знань та навичок «гейткіпінгу» − надання первинної психосоціальної допомоги особам із ризиком скоєння самоушкоджень та самогубства. Гейткіпер – це помічник, який має особистий контакт з великою кількістю людей у громаді та може помічати насторожувальні ознаки та надавати підтримку в разі необхідності, або до нього  звертаються ті, хто помічає, такі ознаки у інших. Учасники відпрацьовували особистісну готовність до взаємодії із людьми, які мають суїцидальні думки, вчилися розпізнавати насторожувальні ознаки в поведінці, фактори ризику та захисні фактори в життєвих історіях людей, розвивали навички впевненого та відкритого спілкування, щоб уміти вести розмову та надавати підтримку людині в суїцидальній кризі, складати разом план безпеки, вивчали ресурси перенаправлення для отримання подальшої допомоги. Також важливою частиною тренінгів були практики самодопомоги та піклування гейткіперів про себе, відновлення власних внутрішніх ресурсів.

  • Навколо теми суїцидів в суспільстві існує багато упереджень та страхів, що породжує позицію невтручання і відсутність готовності відкрито говорити про це, і людина з суїцидальними думками залишається наодинці, що ускладнює її стан, водночас, вчасно надана доцільна підтримка дає їй надію та мотивує до життя. Тому на тренінгах ми разом з учасниками вчилися продуктивних настанов і поглядів щодо суїциду, – поділилася Тетяна Хорошева, тренерка програми.

Навчання завершили 46 спеціалістів – практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти, педагоги, фахівці із соціальної роботи, працівники інклюзивно-ресурсних центрів. Упродовж травня вони проведуть воркшопи у своїх територіальних громадах на тему «Профілактика суїцидів у громадах». 

#ПАНО  #тияк  Кризовий менеджмент і Превенція суїциду в громадах: регіональні тренінги Центр психічного здоров'я Києво-Могилянської академії

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk