• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Вадим Чувпило: «Всі громади, включені до цьогорічного плану-графіку передачі земель, до кінця листопада 2018-го їх отримають»

Сьогодні ще чотирнадцятьом об’єднаним територіальним громадам Полтавщини передали землі сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність. Раніше відповідний процес пройшов ще в трьох ОТГ краю.

У заході взяв участь голова обласної державної адміністрації Валерій Головко. Процес підписання актів прийому-передачі земель транслювався онлайн у межах ХХХ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2018», яка відбулася сьогодні в Києві. Окрім Полтавщини, ще у вісьмох регіонах України пройшла подібна процедура.

– Приємно було б усю землю в області привести у відповідність і передати органам місцевого самоврядування – громадам. Така подія стала б знаменною для всієї Полтавщини. Краще, ніж ОТГ, землею не розпоряджається ніхто. Сподіваюся, набрані вами темпи не спадатимуть, території матимуть більше можливостей, а люди, які мешкають на них, відчуватимуть, що живуть у час реформаторства, змін. І це тільки початок роботи. Ще багато попереду. Найближчим часом відбудуться остаточні зміни в адміністративно-територіальному устрої країни. Хочеться вірити, що 2019-ий наша держава почне на нових територіях, зайві елементи влади зникнуть, протистоянь, які виникають у вас із представниками місцевої влади, теж не буде. Нині ви показуєте дієвість і правильність реформ в Україні, представляєте кластер реформаторів. Успіхів вам, – звернувся до представників об’єднаних територіальних громад Валерій Головко.

– Це важлива подія у сфері землеустрою України. Сподіваємося, ініціатива Уряду передати землі громадам і проведені відповідні заходи стануть поштовхом, стимулом проявити ініціативу тим органам місцевого самоврядування, які ще не стали на шлях об’єднання. Трьом ОТГ Полтавщини – Оболонській, Гребінківській і Пришибській – ми вже передали землі сільськогосподарського призначення у комунальну власність. Потім розпочали широкомасштабну роботу з інвентаризації земель в інших громадах згідно з планом-графіком. Сьогодні ще чотирнадцятьом ОТГ Полтавщини офіційно передаємо відповідні наділи. Накази вже підписані й зареєстровані, – зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило. – До кінця року завершимо цю роботу й усі 39 громад, які станом на перше січня 2018 року були включені до плану-графіку, одержать землю у комунальну власність. Ресурсу вистачає, фахівців теж. Ідемо за графіком, навіть трохи із випередженням. До середини листопада заплановано повністю завершити процес. Громади чітко знатимуть свої межі, право власності на земельні ділянки буде зареєстровано за ОТГ, тобто форма власності зміниться з державної на комунальну. Часто виникає питання з орендою наділів. Це не глобальна проблема. Після підписання акту прийому-передачі й державної реєстрації власником землі стає ОТГ. Поновлення договорів оренди, їх подовження чи розподіл землі між членами громади – усі ці питання вирішуватиме сесія сільської/міської чи селищної ради. Ми й далі допомагатимемо громадам. Працівники структурних підрозділів Держгеокадастру відповідних районів – це їхні консультанти і порадники щодо використання земель, інформації про них. А як розпоряджатися наділами, вирішуватимуть громади.

За словами Вадима Чувпила, об’єднані територіальні громади, які не потрапили до плану-графіку передачі земель у 2018 році, будуть включені до відповідного плану наступного року.

– Згідно з актом прийому-передачі, який тримаю в руках, 105 земельних ділянок на загальну площу понад дві тисячі гектарів отримала наша громада у комунальну власність. Більшість наділів, звісно, перебувають в оренді на різні терміни, але інша частина – вільні. Зможемо їх використати для потреб громади, щоб розвивати територію, залучати інвесторів, створювати підприємства, розвивати зелений туризм, – розповів голова Білоцерківської об’єднаної територіальної громади Іван Лещенко. – Фінансовий потенціал збільшиться, бо тепер можемо контролювати й проводити певну інвентаризацію земельних ділянок.

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk