• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Які безоплатні послуги включатиме амбулаторана допомога з 1 квітня 2021 року, – роз’яснення НСЗУ

З 1 квітня почне діяти Програма медичних гарантій-2021. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розповіла, що змінеться  у наданні амбулаторної допомоги.

Медичний пакет з амбулаторної допомоги має назву «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах». З цього напряму виокремили стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах. Тепер ці медичні послуги надаватимуться в межах інших пакетів. До речі, про ведення вагітності в амбулаторних умовах можна дізнатися тут: https://bit.ly/2QN3MAZ. Також порівняно з Програмою медичних гарантій-2020 у цьому році прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт безоплатно.

У межах пакету «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» пацієнт може отримати безоплатно наступні послуги:

консультації лікарів вузької спеціалізації. В тому числі - встановлення або зняття діагнозу, призначення або корекція медикаментозного лікування, динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями;

необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;

інструментальні дослідження - також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;

медичну допомогу в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів;

хірургічні операції в амбулаторних умовах;

ведення вагітності;

медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом);

діагностику і лікування латентної туберкульозної інфекції;

обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років;

довідки, листки непрацездатності та направлення для проходження медико-соціальної експертизи та ін.

Повний обсяг послуг в межах амбулаторного пакету можна подивитись на сайті НСЗУ: https://bit.ly/30WVrMP.

Пацієнт має право безоплатно отримати всі необхідні йому лабораторні чи інструментальні дослідження, на які його направляє лікар. Пацієнт самостійно не обирає, які саме аналізи чи обстеження йому потрібно робити.

Лікарня, яка має контракт з НСЗУ на амбулаторну допомогу, надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги. Наприклад, у жіночій консультації пацієнтка має безоплатно здати усі аналізи та пройти всі призначені лікарем-гінекологом відповідні обстеження. Але такий заклад не надає медичні послуги за напрямом офтальмології. Всі ці послуги також гарантовані пацієнтам, отримати їх можна в іншому закладі, який уклад договір з НСЗУ і має відповідні потужності.

Також є важливим наявність певного обладнання та лікарів у штаті закладу. Це означає, що не в кожній лікарні, яка працює за договором з НСЗУ, може бути УЗД-апарат. Щоб уточнити наявність потрібного лікаря чи можливість зробити, те чи інше обстеження, радимо зателефонувати до медзакладу.

Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він або вона має електронне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря. До деяких лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення. Це педіатр, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог та фтизіатр. Також без направлення пацієнт може звернутись до лікаря, у якого він перебуває під медичним наглядом. Детальніше про це дивіться тут https://bit.ly/3swXzH7.

 

Image

Анонси

27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk