• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Виховуємо через казку

Від знаменитої алегоричної казки «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері пішов у світ крилатий вислів «Всі ми родом з дитинства».

Дитинство - це початковий період формування якостей особистості, які творять з неї людину, закладають основи характеру, це період пізнання соціуму, царини Життя на планеті Земля в усьому його розмаїтті, з усіма його позитивними і негативними проявами, оволодіння морально-етичними нормами подальшого життя, життя в дорослому віці. Це перші кроки навчання, це жадоба знань, це перші радощі, перші розчарування і перші сльози… Це, нарешті, підґрунтя становлення громадянина і патріота своєї країни.

Ще В.О. Сухомлинський говорив про те, що необхідно займатись моральним вихованням дитини, навчати «вмінню відчувати людину».

У період раннього і дошкільного дитинства дитяча душа надзвичайно ніжна, чутлива, тендітна, слабка. Іноді незначні, на перший погляд, події залишають у ній глибокий слід на все життя. І тільки через великий проміжок часу, коли зерна, що потрапили в душу малюка в ранньому дитинстві, дають плоди, ми дорослі, починаємо пригадувати, де корені того негативу, який спостерігаємо в поведінці підлітка, юнака чи навіть дорослої людини.

Книга – це найкращий спосіб пізнати навколишній світ. Всі батьки хочуть, щоб їх діти були грамотними, освіченими і пристосованими до світу. Починати читати треба від самого народження, бо саме книга допомагає швидко і легко розвинути творчу і розумну особистість.  

Побутує думка, що телебачення нав'язує дитині фальшиві цінності. Звичайно, заборонити телебачення неможливо. Але саме коли дитина читає, розвивається її уява, фантазія, дитина домальовує прочитане. Натомість екран дає готові образи. Недарма психологи вважають, що діти, які майже не читають, а тільки дивляться телевізор чи проводять час за комп'ютерними іграми, значно менше розвинені, аніж ті, що багато читають. Книги, прочитані в дитинстві, залишаються в пам'яті майже на все життя і впливають на подальший розвиток дитини. Читаючи художні твори, дитина накопичує у своїй душі яскраві уявлення про те, що таке хорошо і що таке погано. Книги допомагають дитині розібратися в складних життєвих ситуаціях, їй легше зрозуміти, як вчинити в тому чи іншому випадку, керуючись принципами совісті і честі.

Кращі дитячі книги, які є зразком високого художнього слова – прози і поезії, виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим. Чесність, готовність боротися за правду, совісність, повага до людей і до себе, любов до знань і праці, відповідальність, почуття обов'язку перед сім'єю, батьком, матір'ю, перед країною ненав'язливо входить у свідомість дитини через спілкування з хорошою книгою.

Серед видавничих проектів, рекомендованих експертною радою для включення до Плану випуску соціально значущих видань на 2016 рік, є дві книги для дітей, авторами яких є полтавські автори:

«Журавлі – журавлики. Героїчні казки-легенди»Володимира Малика, уродженця Лубенщини, відомого українського письменника, який зажив слави як автор історичних романів «Таємний посол», «Князь Кий», «Горить свіча» та ін.

У книзі подаються віршовані героїчні казки-легенди, які пробуджують у юного читача інтерес до історії нашого народу, викликають почуття гордості за лицарів-оборонців рідної землі, вчать з юних літ любити Батьківщину. Відважні сміливці ніколи не шкодували свого життя заради свободи рідного народу: тим-то вони й безсмертні в нашій уяві, в уяві поета. Адже народні герої не вмирають!..

Книга, розрахована на дітей шкільного віку, вийде у комунальному видавництві «Полтавський літератор» тиражем 500 екземплярів.

«Казка про Шишку, яка хотіла бути Їжачком» полтавської письменниці Тетяни Луньової відзначається цікавим і захоплюючим сюжетом, часто з несподіваними ситуаціями. Розвиток подій у казці є логічним і динамічним, де у зрозумілій дітям формі розглянуті актуальні для сучасного життя зовсім не казкові проблеми, зокрема, пошук друзів, стосунки в сім'ї після розлучення батьків, проблеми зі здоров'ям, екологічні виклики (знеліснення, засмічення довкілля). Книжка послідовно пропагує глибоко гуманістичний і глибинно екологічний світогляд. Інколи діти розуміють такі глибокі істини, для усвідомлення яких дорослі докладають великих зусиль, і не завжди успішно. Часто заповітну іграшку, котра подарує справжню радість, дитина може знайти чи придумати сама, осягнувши таке чудесне диво, як побачити пташатко в камінчику, метелика в сухому листочку чи в сосновій шишці їжачка. Та й дорослим не зайве навчитися бачити більше, чіткіше і глибше, аніж ми зашкарубло призвичаїлися у нашому повсякденні…

Книга тиражем 500 екземплярів побачить світ у полтавському видавництві «ПП Р.В. Шевченко».

Закон життя простий: після себе на цій землі треба залишити Людину, що створює, а не руйнує. Людину любові, а не ненависті, людину – громадянина.

Людина починається з добра.
Сказав мудрець:
Живи, добро звершай
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро та в вищу правду віра,
Людину відрізня від мавпи й звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk