• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині створено книгу до 30-річчя Чорнобильської катастрофи

Завершений твір називається «Чорнобиль-30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область».

Це наукове видання, де систематизовано наявну чорнобильську інформацію з «полтавським забарвленням», згадано поіменно усіх краян-ліквідаторів ЧАЕС, пошановано пам’ять тих, хто поклав своє життя у боротьбі з атомом, узагальнено дані про діяльність громадських організацій «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідівЧорнобиля», окреслено стратегічні напрями у площині дослідження чорнобильської теми.

Авторами-упорядниками книги є історики-краєзнавці Білоусько Олександр Андрійович, директор Центру дослідження історії Полтавщини, та Пустовіт Тарас Павлович, заступник директора Державного архіву Полтавської області. До роботи над книгою долучилися активісти чорнобильських організацій з більшості районів області. Використані матеріали соціальних служб Полтавщини, книги місцевих авторів, публікації у ЗМІ тощо.

Складається книга з 8 розділів:

  1. Вступна аналітична стаття про Чорнобильську катастрофу та її полтавський вимір.
  2. Інформаційна стаття про участь полтавців у Чорнобильських подіях, доповнена свідченнями керівників мобілізаційних структур області.
  3. Архівні документи органів влади Полтавщини періоду активної фази ліквідації наслідків аварії (постанови, рішення, розпорядження, програми, які відображають концентрацію зусиль суспільства на подоланні «атомного лиха»; додано також публікації журналістів-полтавців, прозові й поетичні твори полтавських авторів на чорнобильську тематику.
  4. Спогади безпосередніх учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та свідків тих днів; ці спогади описують події першого періоду ліквідації аварії на ЧАЕС та її наслідків, передають ту тривожну атмосферу так, як вона сприймалася звичайними людьми, здебільшого далекими від «мирного атому».
  5. Систематизовані по районах області списки учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та її наслідків, постраждалих від радіації — всього близько 12 тисяч осіб.
  6. Довідкова інформація про діяльність громадських організацій «Союз Чорнобиль України», «Фонд інвалідів Чорнобиля».
  7. Найновіші звідомлення про відзначення в області 30-річчя Чорнобильської катастрофи.
  8. Додатки: довідкова інформація, іменний та бібліографічний покажчики тощо.

Розділи доповнюють блоки чорно-білих та кольорових ілюстрацій.

Обсяг книги: близько тисячі сторінок.

Книга адресована історикам, викладачам та студентам вузів, краєзнавцям, усім, хто цікавиться історією України і Полтавщини.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk