• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

КАЛИНОВЕ ГРОНО літературної Полтавщини. Серйозно про сміх

У цьому році в рамках реалізації регіональної Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери, а саме заходів, спрямованих на фінансову підтримку за кошти обласного бюджету творчості місцевих авторів та книговидавничої справи, вийде 4-й том збірника художніх творів полтавських літераторів «Калинове гроно» - «Антологія сатири й гумору полтавських літераторів XX – початку XXI».

«Калинове гроно» - це чотиритомна антологія літературно-художньої творчості полтавських авторів, яка охоплює період із 1898 року до сьогодення і є, по суті, складанням єдиного ланцюга наступності поколінь майстрів художнього слова нашого краю. У минулі роки були видані перші три томи - збірники поезії, прози та драматургії.

«Антологія сатири й гумору полтавських літераторів XX – початку XXI століть» є четвертим томом збірника «Калинове гроно». До цієї книги увійшли перлини творчості як знаменитих Олександра Ковіньки, Володимира Дугара, Анатолія Василенка, так і низки менш відомих полтавських сміхотворців.

У передмові до книги голова Полтавської спілки літераторів Михайло Любивий зазначив: «Сміх – це найвища форма демократії, яка непідвладна ніяким керівним циркулярам. І чим більше будемо сміятися, навіть тоді, коли хочеться плакати, тим здоровішими будемо як фізично, так і морально».

Кожен день приносить нам тривожні новини, дрібні й великі негаразди. Дуже часто для благополучного вирішення напруженої ситуації, адаптації до нових обставин, запобігання агресії і конфлікту, зняття стресу досить подивитися на проблему під іншим кутом, а ще краще - з гумором та доброю усмішкою. Спокійно долає життєві негаразди тільки та людина, яка може їх висміяти, адже те, що стало смішним, вже не може бути небезпечним.

Сміх наш може всюди позмагатись 
І фортеці взяти неприступні… 
Та, на жаль, доводиться сміятись 
Нині все частіше нам… на кутні.                                                             
                                        (В.Дугар)

Людина, поміж іншим, відрізняється від усіх інших створінь почуттям гумору, здатністю жартувати і сміятися. Доброзичливий гумор важливий для комунікації людей, бо дозволяє обійти гострі кути у спілкуванні, підбадьорити не тільки інших, але і самого себе, подивитись на проблему зі сторони. Почуття гумору – це ще й інтелектуальна здатність людини помічати в явищах їхні комічні сторони, емоційно на них реагуючи. 

Якщо втрачаєте в житті орієнтири – 
Додайте в нього гумору й сатири.

Гумор часом служить не тільки корисним, а й життєво важливим цілям. Недарма при королівських дворах протягом багатьох століть вводилася державна посада придворного блазня, який в іронічній формі нагадував придворним і королю, що з будь-якого приводу може існувати і інша точка зору. Як правило, блазень був розумною і тактовною людиною, оскільки невдалий жарт міг коштувати життя.

Всі чули про сміхотерапію. Виникла ціла наука – гелотологія, яка цілком серйозно доводить, що сміх є фізіологічною захисною функцією, оскільки сприяє виробленню ендорфінів, званих ще «гормонами радості». Організм людини, яка перебуває в гарному настрої, функціонує відмінно, адже позитивні емоції нормалізують артеріальний тиск, поліпшують кровообіг та роботу імунної системи. За спостереженнями вчених, 1 хвилина сміху може замінити 45 хвилин релаксаційного тренінгу. 

Отже, читайте та смійтеся на здоров'я!

У дім, де сміються, приходить щастя.

Книга вийде у комунальному видавництві «Полтавський літератор» тиражем 500 примірників, який, як і усі тиражі книг, які видаються за кошти обласного бюджету, буде безкоштовно передано бібліотекам, творчим спілкам і товариствам області.

Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема, студентів, учителів-словесників, літературознавців, краєзнавців, бібліотекарів. 

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk