• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В Полтаві вийде книга присвячена Саші Путрі

Серед видавничих проектів, які реалізовуються у 2016 році за фінансової підтримки обласної влади, окреме місце займає книга письменниці Лідії Віцені «Прости за все… Одинадцять сходинок у вічність», яка присвячена пам'яті про талановиту полтавську дівчинку Сашу Путрю.

Це художньо-документальна повість про велику мужність маленької дівчинки, яка боролася з важкою недугою. Лише 11 років життєвого шляху судилося Сашеньці Путрі. Однак, навіть за цю коротку земну мить юна полтавка стала сонячним зайчиком, життєдайним промінчиком надії не лише для рідних та знайомих, але й для дітей та дорослих у багатьох країнах світу, які дізналися про неї під час відвідання численних виставок її творів.

Часточку своєї світлої і доброї душі дівчинка вклала у кожну із створених нею 2279 робіт: 46 альбомів з малюнками, шаржами і віршами, чеканку, пірографію, вироби з намистин, пластиліну та м'які іграшки. Дитина щиро любила все, що їй було даровано, палко сприймала усі свої маленькі радощі і по-дорослому розуміла, що треба спішити…

Доторкнувшись до різнокольорового світу її захоплень, мабуть кожен мимоволі замислився над сенсом свого земного буття, життєвими орієнтирами, сутністю добра і зла.

«Нам же, щоб притишити свій біль, щоб із ним примиритися і жити далі, залишається повірити, що ця дитина справді одержала все, за чим приходила. Ненадовго. Мабуть, вона виконала усі свої завдання. Мабуть, у мить свого відходу вона вже знала більше за нас. І тому, прощаючись, просила простити їй, що завдала рідним людям такого болю. Мабуть, інакше не могла, бо коло в цій грі земній замкнуте».

Прониклива повість Л.Віцені адресована дорослим читачам і дітям. Можливо ця, хоч і сумна історія, допоможе комусь достойно пережити скрутну хвилину чи вчасно зупинитися, не піддатися спокусам, знехтувавши християнською мораллю, а може й пізнати свою людську суть.

Пам'ять про талановиту дівчинку не згасає. Різноманітні конкурси, в тому числі й міжнародні, проводяться у залі дитячої творчості імені Саші Путрі, що у Полтавському художньому музеї ім. Миколи Ярошенка, який ми звикли називати «Галереєю мистецтв». Віднедавна на честь Сашеньки названо одну з вулиць нашого обласного центру.

«…Ти прости нам, дівчинко, прости нам, 
Хоч не знаємо за що…прости».

Довідково: Лідія Віценя - полтавська поетеса, прозаїк, публіцист, журналіст. Член Національної спілки журналістів України з 1980 року та Національної спілки письменників України з 2001 року. Заслужений журналіст України (2009).

Книга вийде у полтавському видавництві ПП «ХРА Дивосвіт» тиражем 500 примірників та буде безкоштовно передана бібліотекам області.

Image

Анонси

23.05.2024 – фестиваль "Олена Пчілка в соціокультурному просторі"
27.04.2024 – Великодній ярмарок
Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk