• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Славні отамани Полтавщини

Олекса Пугач. Микола Найда. Славні отамани Полтавщини. – Полтава: Полтавський літератор, 2020. – 644 с.

Книга «Славні отамани Полтавщини» розповідає про партизансько – повстанський рух козаків і селян Полтавського краю в 1918-1932 роках, які віддано і саможертовно боролися проти німецьких окупантів і гетьманського – поміщицької влади, російських денікінських військ і московських червоних окупантів та місцевих безбатченків-зрадників, які пішли на службу до останніх.

Книга вийшла накладом 500 примірників за кошти обласного бюджету.

На 1 етапі цієї боротьби (1918-1919рр.) основну організуючу і направляючу роль в ній зіграли УПСР (боротьбистів), УСДРП та Московська РКП (б). Остання, використовуючи ситуацію, направила на Україну Російську Червону армію, проти якої незабаром і вела боротьбу повстанська армія отамана Григор’єва. Це була перша масштабна спроба боротьби проти московської навали.

На 2 етапі (1920-1923 рр.) висвітлюється роль і діяльність лідерів та місцевих керівників УКП (боротьбистів), які в травні-червні 1920 року підняли повстання проти терору, свавілля, грабунків та жорстокої диктатури московських червоних окупаційних військ. Саме в цей період на території Полтавського краю, в тому числі і Кременчуцької губернії проти московських окупантів виступили і активно діяли боротьбистські повстанські загони, на чолі яких стояли отамани Левченко, Скирта, Кикоть, Мошенський, Молчанов, Ангел, Гонта, Хмара, Чорний та багато інших. Висвітлюються і рейди по території краю повстанських загонів батька Махна. В книзі розповідається і про той неприпустимий компроміс – примирення з ворогом, на який пішла УКП (боротьбистів), та її лідери, що потім і призвело до непоправимих, трагічних наслідків (арешти) і розстріли лідерів партії, отаманів і ін.).

На 3 етапі боротьби 91928 -1932 рр.) Сталін і його ЦК ВКП (б) активізували свою антинародну політику. В книзі детально висвітлюється намагання українських патріотів К. Шапоренка, М. Маслича, М. Малька, Т. Кириленка та інших, підняти селянство на збройний опір московській політиці руйнування селянських господарств та голодомору-геноциду українців.

 Інформація про події і їх учасників опирається на архівні документи, спогади безпосередніх учасників, перекази їх рідних і близьких. У вигляді художніх вставок в книзі подано народний фольклор і гумор тих часів, а також фотознімки зі справ ГПУ-НВКД.

Книга ця буде цікавою і корисною для всіх, хто цікавиться правдивою і об’єктивною історією нашої країни.

Книга вийшла накладом 500 примірників за кошти обласного бюджету.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk