Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Збірка поетичних творів Полтавщини, що викликають резонанс в душах поетів і укладача. Поети відомі, маловідомі і невідомі. Ті, що друкувалися раніше на Полтавщині і ті, що не спромоглися надрукуватися досі, але об’єднує їх духовна позиція і любов до рідного краю.

На думку укладача, цікаво обєднати їх разом, бо разом вони є духовною гвардією Полтавщини. Разом вони – сила, команда, що боронить рідний край від бездуховності, сприяє духовному злету, створює і збагачує егрегор Полтавщини.

 

Це перша збірка у творчому доробку Дуденко Ольги, учениці 11-го класу Полтавської гімназії № 17. До неї ввійшли художні та публіцистичні твори, написані для участі в різноманітних мовно-літературних конкурсах. Дане видання презентує читачам творче обличчя автора, її світоглядні переконання, вправне володіння словом.

Збірка буде цікавою для вчителів української мови та літератури, студентів факультету філології та журналістики, керівників літературних гуртків.

 

Пропоноване вашій увазі видання є результатом комплексного, цілісного і всебічного дослідження із залученням широкого кола архівних джерел, наукової літератури. Протягом багатьох років проводився збір свідчень і спогадів про трагічні події вересаня 1941 року серед жителів населених пунктів в окрузі Шумейкового урочища.

У книзі надаро загальну характеристику перебігу подій, що призвели до оточення і знищення військ Південно-Західного фронту, зокрема штабу та Військової Ради фронту.

Але головна увага зосереджена на подіях, що відбувалися на території Пирятинського, Чорнухинського, Лохвицького, Лубенського районів Полтавської області та безпосередньо в Шумейковому урочищі.

До книги увійшли спогади, документи, свідчення про бої та вихід з оточення військ Південно-Західного фронту у вересні 1941 року на Полтавщині.

У другому, доповненому та уточненому, виданні книги(1-ше вийшло у 2013 р.) викладено відомості про спільність родоводу всесвітньо відомих особистостей: натураліста В.І. Вернадського (*1863-1945) та письменника В.Г. Короленка (1853-1921). Наведено нові, раніше не відомі факти родинних стосунків троюрідних братів, проаналізовано спорідненість їх поглядів та вчинків.

      Видання випущено в рамках заходів Міської програми охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста Полтави на 2018 рік.

      Видання присвячене 155-річчю від дня народження В.І.Вернадського та 165-річчю від дня народження В.Г. Короленка й адресоване історикам науки, музейникам, краєзнавцям.

Увазі читачів пропонується історія становлення та розвитку групи компаній «Системи модернізації складів». ЇЇ автор – керівник підприємства Віталій Дмітрієв розповідає про власний досвід крізь призму суспільно-політичних процесів в Україні. Це особиста історія, що буде цікавою для тих, хто робить перші кроки в бізнесі, а також для досвідчених підприємців.

Каталог присвячено 100-річчю від дня заснування Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.. Миколи Ярошенка. Уперше заклад було відкрито 27 квітня 1919 року під назвою Картинної галереї.

У каталозі вміщені репродукції експонатів, які входили до експозиції виставки із фондової збірки музею, що проходила з 4 грудня 2015 р. по 14 лютого 2016 р. Кожен опублікований портрет містить розширену інформацію щодо авторства та історії побутування твору.

Видання розраховане на широке коло шанувальників мистецтва.      

 

Поезія – це стан душевного неспокою, коли людина знаходиться в постійному пошуку свого місця на цій неспокійній Планеті, свого призначення, коли запитань до Всесвіту значно більше ніж відповідей, коли звернення до Бога свідчать про найвищий ступінь духовного росту людини.

     Вірші цього збірника вкриті флером суму за молодістю: пишного, веселого, багатого на знакові події; відчуттям тягара прожитих років.

     У людини з неспокійною душею творчий процес ніколи не закінчується. Тому сподіваємося, що ця збірка не остання і з’являться ще нові, досконалі, з філігранно відточеним поетичним словом, вірші.

До уваги читачів пропонуємо книжкову новинку - збірку віршів Віктора Михайловича Цапко «Політ над кручею».

Поезії віктора Цапка щирі й прозорі, тематично та образно адекватні його малярським творам, врешті, вони – органічний прояв його художницького темпераменту і справжнього патріотизму українця.

Дана книжкова новинка стане настільною книгою не лише для земляків, нині сущих, а й для наших нащадків.

Автори в хронологічній послідовності створили з мозаїки загальносуспільних подій та звичайних побутових фактів, імен, дат яскраву і непересічну картину минувшини решетилівського краю, щоб "через минуле утверджувати майбутнє у сьогодення".

Під час роботи над книгою ґрунтовно опрацьовано і використано десятки наукових видань, сотні архівних документів, тисячі публікацій періодичної преси 1923-2018 років, узагальнено найсуттєвіше зі слів ветеранів війни і праці, старожилів рідного краю. А тому саме в цій книзі читач знайде величезну кількість «будівельного матеріалу» - скрупульозно зібраних і систематизованих історичних фактів, необхідних кожному для будівництва власного бачення історії отчого краю, де "в своїй хаті – своя правда і сила, і воля".

 

 

До уваги читачів пропонуємо поетичну збірку Василя Калчугіна «Миттєвості життя».

     Живе, працює і творить автор на благословенній землі Івана Котляревського, Олеся Гончара і Олександра Білаша. Його прізвище часто зустрічалося на сторінках газети «Україна молода» під публіцистичними враженнями та віршами, які народжувалися внаслідок болісних зіткнень чутливої душі поета із провокативними загрозами з боку північного сусіда. Василь Калчугін з болем відгукується на все те, що діялося в Криму, на Донбасі, в сподіванні достукатися словом істини до тих, хто хоче жити в «хаті скраю».

     Та Василь Калчугін не тільки публіцистично мобільний в осмисленні реалій сьогодення. Він лірик, відкритий для чесної сповіді про любов до жінки, образ якої малює ласкавими словами щоранку, бо перебуває в полоні її краси, поринає в глибінь її очей і переживає незмірне щастя розкошувати в стані повсякчасної закоханості.

     Калчугін-поет – щаслива людина, бо виходить у широкий літературний світ зі сподіванням на щире сприйняття свого сповідально відвертого поетичного слова, відкритого до духовного діалогу з читачем.

Сторінка 1 із 11

© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk